Trzypokoleniowa tradycja

Trzypokoleniowa tradycja

Historia rozpoczyna się 1 sierpnia 1944 roku, kiedy to nestorka rodu, Sabina Nowakowska, zostaje modystką. Prowadzi swój zakład w Radomsku przy ulicy Reymonta. Zuwika Design to pracownia modniarska z trzypokoleniową tradycją, którą obecnie prowadzi Katarzyna Nowakowska.

Katarzyna od urodzenia wychowuje się wśród form i kapeluszy, ale – jak wtedy uważa – nie jest to dla niej zawód na przyszłość. Kończy liceum i zakłada swój pierwszy biznes – salon sukien ślubnych i komunijnych, tak przy okazji wykonując wianki komunijne, welony, stroiki ślubne i kapelusze.

W międzyczasie kończy studia na dwóch kierunkach: zarządzanie firmą i public relations. Jak to w życiu bywa, to co miało doprowadzić do zmiany działalności gospodarczej na pracę na etacie, pozwala rozwinąć skrzydła.

Wraca do Radomska, przejmuje stery w firmie i odtwarza modniarskie imperium. Wyciąga zapo-mniane formy, przedwojenne woalki i słomy. Poszerza asortyment o fasony retro i szalone kon-strukcje rodem z Ascot.

Radomsko nie jest gotowe na jej projekty, rozpoczyna sprzedaż online. Pojawiają się zamówienia od projektantów mody, teatrów, grup rekonstrukcyjnych. Dziś to stali odbiorcy.
W 2011 roku, po przejściu mamy Haliny na emeryturę, tworzy własną markę - Zuwika Design.

Katarzyna puszcza wodze swojej fantazji, wykonując nakrycia głowy na wszystkie możliwe okazje. Tworzy to, co jej w duszy gra. Inspiruje ją wszystko, bacznie obserwuje otoczenie, a każda wizyta w sklepie, spacer, wyjazd, spotkana osoba mogą przyczynić się do powstania nowego dzieła. Pomysłów ma tyle, że martwi się tylko brakiem czasu na ich realizację.

Dziś Zuwika ma grono stałych klientek, które ufają jej wyczuciu i umiejętnościom, wiedzą, że nakrycie głowy jest dopełnieniem stroju i musi być idealnie dobrane również do twarzy, sylwetki i rodzaju uroczystości.

Obecnie obserwujemy powrót kapeluszy na polskie ulice. Odważnych kobiet jest coraz więcej i to cieszy. Kapelusz czy fascynator to wyróżnik z tłumu, fantazja, ekstrawagancja, kropka nad „i”. Kobieta w nakryciu głowy przyciąga wzrok, zwraca uwagę. Po prostu załóż kapelusz i daj się zauważyć.

Projekty nakryć i ozdób głowy możecie obejrzeć i przymierzyć nie tylko w pracowni w Radomsku. Zuwika Design jest obecna na wielu imprezach targowych i wystawienniczych w Polsce. 

Źródło: www.damosfera.com

Więcej o:
zuwika kapelusze kapelusze radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE