Trzy turnieje i 21 medali zawodników KSW Bushi

Trzy turnieje i 21 medali zawodników KSW Bushi Fot. KSW Bushi

Marzec okazał się bardzo udany dla zawodników z klubu KSW Bushi Radomsko. Karatecy wystartowali w trzech turniejach i przewieźli z nich 21 medali.

12 marca trójka karateków pod wodzą Sensei Igora Docenko, wzięła udział w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego Karate Kyokushin w Markach. 1. miejsca do Radomska przywiozły Marta Łysik i Natalia Dudek.

18 marca czwórka reprezentantów KSW Bushi pojechała na Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego w Warszawie. Po trudnych i zaciętych bojach w mocno obstawionych kategoriach Natalia Dudek zdobyła złoto w kat. juniorek do 60 kg, a Zuzanna Pluta srebro w kat. juniorek mł. do 55 kg.

Dzień później 16 zawodników udało się walczyć o najwyższe miejsca na podium w turnieju „Mini Challenger” w Chrząstowicach koło Opola. Klub uplasował się na wysokim 3. miejscu w klasyfikacji drużynowej.

Złoto w kumite wywalczyli: Zuzanna Pluta, Karol Gołczyk, Natalia Dudek, Krzysztof Ćwiek, Iga Pawlik, Denys Troshyn. Srebro w kumite zdobyli: Natalia Gołczyk, Nikodem Pawlik, Jakub Pawlik, Polina Mokliak. Ponadto 2. miejsce w kata zajął Krzysztof Ćwiek.

Brąz w kumite: Ignacy Kowalski, Semen Chkhaidze, Oskar Kobasa, Marysia Pawlik oraz dodatkowo Jakub Pawlik w kata.