Trzy firmy chcą przebudować teren w centrum Radomska

Trzy firmy chcą przebudować teren w centrum Radomska

Trzy firmy złożyły oferty w przetargu na budowę parkingu oraz zagospodarowanie terenu przy al. Jana Pawła II i ul. Reymonta w Radomsku. Wszystkie przewyższają kwotę, jaką miasto ma zarezerwowaną na tę inwestycję.

Najtańsza oferta opiewa na 3 073 770,00 zł brutto, najdroższa na 3 720 750,00 zł brutto. Z kolei miasto zamierza przeznaczyć na to zadanie 2 743 832,55 zł brutto. W zawiązku z tym miasto może unieważnić przetarg lub wygospodarować w budżecie dodatkową pulę pieniędzy. Obecnie trwa analiza złożonych ofert.

Przypomnijmy. W ramach inwestycji powstanie parking  dla 60 pojazdów. Utworzone zostaną dwa stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych. Poza tym teren zostanie zagospodarowany tak, by korzystali z niego nie tylko kierowcy.

Koncepcja zagospodarowania terenu zakłada m.in. budowę ogrodu deszczowego. Jest to rozwiązanie, które umożliwia zmniejszenie spływu deszczówki z terenu inwestycji do Radomki, dzięki posadzeniu roślin wchłaniających dużo wody. W planach jest również tzw. ogród zapachowy, w którym posadzone zostaną różnego typu zioła. Będzie też miejsce na „hotel dla owadów”, elementy małej architektury oraz nowe oświetlenie.

Termin zakończenia inwestycji to październik 2022 r.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko inwestycja parking ulica reymonta przetarg
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE