Trzy dni Festiwalu „OPAL” w Radomsku

Trzy dni Festiwalu „OPAL” w Radomsku Fot. OPAL 2021/Fot. K. Gajda

Ogólnopolski Harcerski Festiwal Artystyczny „OPAL”, jest imprezą kulturalną wyczekiwaną w naszym mieście, cieszącą się dużą popularnością, a zarazem świętem radomszczańskich harcerzy, gdyż właśnie podczas Koncertu Finałowego przyznawana jest nagroda im. Druhny Rosi. Jest to nagroda przyznawana najlepiej ocenionej przez Komendę Hufca jednostce za kawałek dobrej harcerskiej roboty.

Ogólnopolski Harcerski Festiwal Artystyczny „OPAL” jest jedną z największych i najstarszych imprez kulturalnych organizowanych w Radomsku. W duchu szlachetnej, artystycznej rywalizacji, od prawie 40 lat, co roku zmaga się ok. 1000 harcerzy i osób niezrzeszonych z Radomska, powiatu radomszczańskiego, województwa łódzkiego oraz pozostałych stron Polski.

Celem Festiwalu jest wspieranie osób uzdolnionych artystycznie, propagowanie kultury wśród dzieci i młodzieży, tworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń i rozwoju talentów, promocja twórczości dziecięcej i młodzieżowej.

- Co roku staramy się utrzymywać wysoki poziom Festiwalu oraz sprawiać, by był on ciekawą alternatywą dla dzieci i młodzieży. Pracę nad Festiwalem zaczynamy praktycznie zaraz po zakończeniu poprzedniego Finału. Nad zrealizowaniem tego wydarzenia pracuje duży sztab ludzi, praktycznie przez cały rok, a ostatnie dwa miesiące to okres najcięższej pracy - złożenia wszystkiego w całość – mówi phm. Maria Zatoń, komendantka tegorocznego Festiwalu.

Nowością w tegorocznej edycji Festiwalu jest konkurs filmowy polegający na nagraniu teledysku do piosenki. Łącznie wszyscy zainteresowani wezmą udział w 6 konkursach: piosenki, fotograficznym, literackim, plastycznym, recytatorskim i filmowym.

- W tym roku Festiwal „OPAL” odbywał się będzie w dniach 8-10 grudnia. Rozpoczynamy przesłuchaniami do konkursu piosenki w czwartkowe i piątkowe popołudnia, od godziny 17.00 w Miejskim Domu Kultury. Umożliwiamy również oglądanie transmisji z przesłuchań i koncertów na żywo za pośrednictwem naszych mediów społecznościowych – podkreśla komendantka.

W piątkowy wieczór 9 grudnia, na zakończenie przesłuchań odbędzie się koncert gwiazdy. Tegorocznym artystą będzie zespół Bez Jacka. Koncert w Powiatowej Hali Sportowej.

Organizatorzy oferują również udział w warsztatach rozwijających talenty wśród dzieci i młodzieży: plastycznym, muzycznym, fotograficznym i teatralnym, które odbywają się
w sobotę do południa.

Sobota 10 grudnia, to główny dzień Festiwalu. Odbywają się wówczas dwa główne Koncerty – Mały Finał Zuchowy od godz. 12.30 oraz Duży Finał od godz. 17.00. Miejscem obu Koncertów będzie w tym roku Powiatowa Hala Sportowa przy ul. Szkolnej w Radomsku.

Portal Radomsko24.pl objął patronat medialny nad Festiwalem

Więcej o:
opal opal 2022 opal radomsko zhp radomsko opal festiwal radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE