„Trzeszczenie” w miejskiej koalicji w Radomsku zaczyna nabierać barw

„Trzeszczenie” w miejskiej koalicji w Radomsku zaczyna nabierać barw

Trzeszczy w miejskiej koalicji w Radomsku. Takie stwierdzenie otrzymaliśmy na marginesie krótkiej rozmowy z Jackiem Gębiczem, radnym Rady Miejskiej Radomska, gdy nasz portal zapytał o „transfer” radnego ze „Wspólnego Samorządu” do „Porozumienia” Jarosława Gowina.

Dzisiaj „trzeszczenie” w miejskiej koalicji, zaczyna nabierać barw, a wielu radnych komentuje to - jednak bez personalnego firmowania swoich wypowiedzi.

- Wszystko wskazuje na to, że zaczyna w Radomsku obowiązywać kreatywna ekonomia. Przykład: „przegrane” kolejne podejście do geotermii. Dlaczego za pośrednictwem portalu Radomsko24.pl dowiadujemy się, że jest do zagospodarowania 2 miliony? Dzisiaj jest już inna narracja - komentuje oburzony radny  miejskiej koalicji.

Szukanie pieniędzy, a raczej wysupłanie ich z budżetu obywatelskiego zaczyna być głównym zadaniem magistratu.

- Dlaczego o Zielonym Budżecie, dowiadujemy się na konferencji prasowej? W programie „Staszczyk niezależnie” emitowanym na portalu Radomsko 24.pl, pani Marcinkowska (kierownik Centrum Aktywności Społecznej – red.) wyraźnie mówiła w dyskusji na temat zielonego budżetu było ścisłe grono: prezydent miasta, pani Marcinkowska, koordynator budżetu i inne osoby, które pracują przy budżecie obywatelskim. Czy taka powinna być kolejność? - pyta kolejny radny koalicji.

Oliwy do ognia dolał Rafał Dębski przewodniczący Rady Miejskiej Radomska (Koalicja Obywatelska), który w oświadczeniu przekazanym do prasy skrytykował działania prezydenta, alarmując o nie uszczuplaniu pieniędzy z Budżetu Obywatelskiego (1mln. 300 tys.) w oświadczeniu czytamy między innym:

(…) Mieszkańcy naszego miasta potrafią podejmować decyzje perspektywiczne, z troską o przyszłość i zrównoważony rozwój. Oni nie planują w perspektywie czteroletniej kadencji, nie troszczą się o wynik sondaży i utratę politycznego stanowiska. Uszanujmy ich prawo do współdecydowania o ich mieście (…).

Czy to troska o budżet obywatelski ? Może pierwsze nieśmiałe kroki do prezydenckich „przepychanek” w perspektywie wyborów w 2023 roku?

Uwaga! Gościem programu „Staszczyk niezależnie” w poniedziałek 24 lutego, będzie Rafał Dębski, przewodniczący Rady Miejskiej Radomska. Początek o godz. 19.45 na naszym portalu i na kanale na YT.

Więcej o:
kolalicja radomsko rada miejska w radomsku platforma obywatelska radomsko jasrosław ferenc
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE