Trzech mężczyzn odpowie za kradzieże

Trzech mężczyzn odpowie za kradzieże Fot. KPP Radomsko

Radomszczański sąd na wniosek prokuratora orzekł, że trzej mieszkańcy województwa śląskiego, którzy dokonali na terenie Radomska kilku kradzieży z włamaniem najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Dotychczasowe straty wyrządzone przez aresztowanych zostały oszacowane na 87 tys. zł.

7 stycznia tego roku doszło do kradzieży z włamaniem w jednej z radomszczańskich hurtowni. Sprawcy włamali się do budynku, skąd ukradli wyroby tytoniowe warte blisko 10 tys. zł. Była to już kolejna kradzież w tej placówce handlowej. Do pierwszej kradzieży z włamaniem doszło w październiku ubiegłego roku. Sprawcy zawsze kradli wyroby tytoniowe. Od tego czasu kryminalni pracowali nad sprawą.

-Zatrzymanie złodziei było możliwe dzięki skrupulatnym działaniom policjantów wykonujących czynności w tym postępowaniu. Ważnym czynnikiem była również znajomość schematów postępowania członków środowiska przestępczego oraz analiza zebranych informacji. Feralnego dnia trzej mieszkańcy województwa śląskiego zostali zatrzymani przez mundurowych, po tym jak popełnili przestępstwo. Policjanci odzyskali ukradzione tym razem produkty

– komentuje Aneta Wlazłowska z radomszczańskiej KPP.

Mężczyźni w wieku 41,44 i 29 lat trafili do policyjnego aresztu. Podczas przesłuchania przyznali się do czterech kradzieży z włamaniem, jakie miały miejsce w radomszczańskiej hurtowni. Straty oszacowano na 87 tysięcy złotych. Śledczy ustalil, że każdy z nich miał wyznaczone do zrealizowania zadanie.

Po „udanym" skoku ukradziony towar sprzedawali i dzielili się pieniędzmi. Wszyscy trzej usłyszeli prokuratorskie zarzuty zniszczenia mienia oraz kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Przy czym dwaj starsi zatrzymani działali w warunkach recydywy wielokrotnej, dlatego sąd może znacznie zwiększyć wymiar kary. Dodatkowo najmłodszy z nich odpowie za posiadanie i udzielanie narkotyków, które znaleźli policjanci podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania. Śledczy wykonują dalsze czynności w tej sprawie oraz zapowiadają, że sprawa jest rozwojowa.

Więcej o:
kradziez radomsko kradzież z włamaniem wyroby tytoniowe kradli wyroby tytoniowe 2021 kpp radomsko recydywa kpp
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE