Trzeba pobudzić młodzież do aktywności fizycznej. Konferencja w Radomsku

Dyrektorzy i nauczyciele szkół z terenu Radomska i powiatu radomszczańskiego oraz pracownicy samorządowi uczestniczą w konferencji „Aktywność fizyczna młodego pokolenia jako wyznacznik zdrowia i dobrostanu psychicznego społeczeństwa”, zorganizowanej przez Społeczną Akademię Nauk i Publiczną Szkołę Podstawową nr 4 w Radomsku.

Jest to pierwsze spotkanie, inicjujące cykl szkoleń poświęconych tej tematyce.

Podstawową ideą szkoleń jest uruchomienie platformy przekazu wiedzy i prezentacji konkretnych rozwiązań, które mogą pomóc pracownikom oświaty, sportu oraz władzom samorządowym wpłynąć na uzyskanie ilościowego i jakościowego wzrostu poziomu aktywności fizycznej i proekologicznej młodego pokolenia z uwzględnieniem promocji zachowań prozdrowotnych i sportu. Program szkoleń powstał w oparciu o konsultacje z ekspertami z dziedzin: psychologii, ochrony środowiska, wychowania, oświaty, samorządu terytorialnego i sportu.

- Po okresie pandemii, młodzież i dzieci z aktywnością fizyczną są niestety na bakier. Dlatego pragniemy przypomnieć i podkreślić, jak ważna jest aktywność fizyczna, połączona z działaniami proekologicznymi – mówi Agnieszka Szwedzik z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Radomsku.

Celem szkoleń jest podkreślenie wpływu aktywnego trybu życia na kształtowanie postaw prozdrowotnych oraz proekologicznych. Zasadność szkolenia wynika z niepokojących danych o niewystarczającej aktywności fizycznej młodego pokolenia oraz konieczności intensyfikacji działania ludzi i instytucji w celu zwiększania jakości kultury fizycznej.

- Już w 2018 roku dramatycznie obniżała się aktywność fizyczna młodego pokolenia. Pandemia tylko przyspieszyła tę lawinę. W związku z tym, my musimy zrobić coś więcej, aniżeli tylko o tym rozmawiać. Musimy aktywizować młode pokolenie, ale w to musi być zaangażowana cała masa ludzi dorosłych, nie tylko szkoły i rodzice – podkreśla dr Łukasz Prysiński.

Patronat nad konferencją objął portal Radomsko24.pl.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko konferencja radomsko SAN społeczna akademia nauk łukasz prysiński aktywność fizyczna psp4 radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE