Wichury, które od kilku dni nawiedzają Polskę, poczyniły znaczne szkody także na terenie powiatu radomszczańskiego.
Jedne z najpoważniejszych szkód odnotowano na terenie Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku, gdzie w sobotę 19 lutego w wyniku silnych porywów wiatru została zerwana część pokrycia dachowego na budynku Centrum Kształcenia Zawodowego. Powierzchnia zerwanego dachu wynosi w przybliżeniu 300 m kw. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał.
Już w sobotę strażacy usunęli zagrażające bezpieczeństwu fragmenty pokrycia dachowego a w poniedziałek, 21 lutego, zabezpieczyli strop plandekami, by zapobiec ewentualnemu zalaniu przez deszcz pracowni przedmiotów zawodowych. Dzięki pomocy strażaków zabezpieczono także sprzęt znajdujący się w pracowniach. Trwa szacowanie strat.
Dach, który uległ, częściowemu zniszczeniu jeszcze przed wichurą został zakwalifikowany do remontu. Przygotowywana jest dokumentacja niezbędna przy tego typu pracach.
Wśród licznych szkód spowodowanych przez wiatr są m.in.
- w Gminie Przedbórz: uszkodzony dach budynku szkoły podstawowej;
- w Gminie Kamieńsk: uszkodzony dach budynku gospodarczego w Kamieńsku;
- w Gminie Dobryszyce: uszkodzone dachy budynków mieszkalnych w Dobryszycach i Lefranowie;
- w Gminie Kodrąb: uszkodzony dach budynku gospodarczego w Kodrębie;
- w Gminie Lgota Wielka – uszkodzony dach budynku mieszkalnego w Woźnikach;
- w Gminie Ładzice – uszkodzony dach budynku mieszkalnego w Woli Jedlińskiej i uszkodzony dach budynku gospodarczego w Jedlnie Drugim;
- w Gminie Radomsko – uszkodzony dach budynku mieszkalnego w Szczepocicach Rządowych;
- w Gminie Żytno – m. Pągów – budynek mieszkalny – uszkodzony dach; m. Żytno – uszkodzona antena.
Wiatr łamał drzewa i zrywał napowietrzne linie energetyczne. Z powodu wichury wiele gospodarstw pozbawionych było prądu, trzy razy strażacy udostępniali agregaty prądotwórcze osobom podłączonym do aparatury tlenowej.