Trwa przebudowa drogi Przedbórz-Piskorzeniec

Trwa przebudowa drogi Przedbórz-Piskorzeniec Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Od kilku dni realizowany jest drugi etap przebudowy drogi powiatowej Przedbórz-Piskorzeniec. Podobnie, jak wykonana w ubiegłym roku modernizacja innego odcinka tej samej drogi, jest ona realizowana w ramach dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.

Remont jest prowadzony na odcinku o długości 1800 m, zlokalizowanym pomiędzy skrzyżowaniami z drogą powiatową nr 3911E (prowadzącą do wsi Góry Mokre), a skrzyżowaniem z drogą gminną nr 112458E (prowadzącą do wsi Miejskie Pola) – włącznie z tym skrzyżowaniem. W ramach inwestycji zaplanowano wykonanie nowej nawierzchni jezdni, utwardzonych tłuczniowych poboczy, oznakowania poziomego i wymianę oznakowania pionowego.

Koszt modernizacji 1800-metrowego odcinka drogi łączącej Przedbórz z Piskorzeńcem początkowo szacowany był na 992 626 zł (dofinansowanie z FDS - 694 838 zł). W trakcie procedur przetargowych okazało się jednak, że inwestycję można wykonać przy mniejszym nakładzie finansowym, za 582 039 zł. Dotacja z budżetu państwa wyniesie: 407 427 zł (70 proc. kosztów inwestycji).

Więcej o:
powiat radomszczański starostwo radomsko droga przedbórz-piskorzeniec remont drogi inwestycja
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE