Trwa cisza wyborcza

O północy z piątku na sobotę 23/24 października 2015 r. rozpoczęła się cisza wyborcza.

O północy z piątku na sobotę 23/24 października 2015 r. rozpoczęła się cisza wyborcza.

W czasie ciszy (do zakończenia głosowania, niedziela 25 października godz. 21.00) zabronione jest prowadzenie jakiejkolwiek agitacji wyborczej.

Niedopuszczalne jest zatem w szczególności: rozdawanie ulotek, rozpowszechnianie plakatów (w tym ich wyklejanie, jak również poruszanie się pojazdów, na których plakaty są wyklejone), emitowanie audycji wyborczych w radiu i telewizji, dokonywanie zmian lub modyfikacji na stronach internetowych związanych z wyborami.

W czasie ciszy wyborczej zakazane jest również podawanie do publicznej wiadomości sondaży przedwyborczych (w tym również za pośrednictwem Internetu).

Szczególne przypadki złamania ciszy wyborczej:
1. Reklama mobilna: niedozwolone jest poruszanie się samochodem posiadającym na sobie materiały wyborcze, dotyczy to również przyczep. Niedozwolone jest wyświetlanie zmieniających się reklam np. typu LED. Niedozwolone są reklamy ze zmienną treścią wydrukowaną.
2. Kampania pro frekwencyjna: niedozwolone jest wysyłanie wiadomości sms lub e-mail informujących o wyborach wskazujących komitet lub kandydata od którego pochodzą.
3. Kampania w Internecie: niedozwolone jest wprowadzanie zmian na stronach, profilach (np. Facebook, Twetter, nk.pl, itp.) lub portalach, na których są zamieszczone treści dotyczące kandydatów biorących udział w wyborach.
4. Reklama zewnętrzna: niedozwolone jest poprawianie lub usuwanie (także uszkodzonych) reklam w czasie trwania ciszy.


Polub Radomsko24.pl na Facebooku TUTAJ!

 

 

Więcej o:
wybory2015 sejm senat kandydaci
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE