Trwa akcja usuwania tira, leżącego na DK1

Trwa akcja usuwania tira, leżącego na DK1 Fot. KPP Radomsko

Na Drodze Krajowej nr 1, w rejonie Kamieńska trwa akcja podnoszenia z drogi samochodu ciężarowego. Ok. godz. 5.00 kierowca pojazdu zasnął, po czym samochód przewrócił się, blokując całkowicie drogę.

Od samego rana na DK1 występują poważne utrudnienia komunikacyjne. Żeby ominąć miejsce zdarzenia, kierowcy muszą korzystać z objazdów, wyznaczonych przez policję.

Z przewróconego pojazdu, który zablokował całkowicie przejazd w kierunku południowym wyciekła duża ilość paliwa, co znacznie komplikuje akcję ratowniczą. Podnośnik, który przyjechał na miejsce zdarzenia okazał się niewystarczający i konieczne okazało się sprowadzenie cięższego sprzętu, który obecnie usuwa pojazd z drogi.

- Wobec faktu, że objazd skierowano na sąsiednią DK 91, tam również tworzą się duże zatory. Apelujemy zatem do kierowców, aby – w miarę możliwości – szukali alternatywnych tras przejazdu z południa, już od Częstochowy (np. do drogi ekspresowej S8 i analogicznie w przeciwnym kierunku). Pozwoli to uniknąć stresu i ograniczyć stratę czasu – mówi Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału GDDKiA.

Więcej o:
radomsko policja radomsko gddkia dk1 kamieńsk dk1 tir
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE