Trail Kamieńsk. Startują zapisy do zimowego biegu na Górze Kamieńskiej

Trail Kamieńsk. Startują zapisy do zimowego biegu na Górze Kamieńskiej Fot. S. Nowakowski

Po raz siódmy odbędzie się zimowa odsłona biegu na Górze Kamieńskiej. Wydarzenie zaplanowane jest na 5 lutego 2023 roku.

Trail Kamieńsk rozegrany zostanie na dwóch dystansach: 6 km i 30 km. Zapisy do 7. Trail Kamieńsk wystartują 6 listopada o godzinie 20.00, a formularz będzie dostępny na stronie www.ultrakamiensk.pl

Zimowy bieg na Górze Kamieńskiej to dla jednych wyzwanie, dla drugich sposób na przygotowanie się do startów wiosennych, a dla innych motywacja do cięższych treningów w okresie zimowym. W programie imprezy znajdują się dwa dystanse: 6 km i 30 km z sumą przewyższeń odpowiednio +/- 240 m i +/- 610 m, dzięki czemu w Trail Kamieńsk wystartować mogą zarówno doświadczeni biegacze jak i Ci, którzy zaczynają dopiero przygodę z bieganiem.

- Trail Kamieńsk to już tradycja, staram się co roku stawać na starcie czy to na dystansie 6 km czy 30 km, bo to bardzo fajne urozmaicenie zimowych treningów – mówi Krzysztof Pietrzyk, kilkukrotny zwycięzca biegów na Górze Kamieńskiej.

W przygotowaniach do biegu, organizatorzy chcą zwrócić większą uwagę zawodnikom na różnice pomiędzy biegami ulicznymi, a tymi rozgrywanymi w górach. W planach między innymi są porady od doświadczonych zawodników, tak żeby jak najlepiej przygotować debiutantów, ale również przypomnieć o tych różnicach bardziej doświadczonym zawodnikom.

- Od samego początku chcieliśmy, żeby biegi na Górze Kamieńskiej oprócz rywalizacji sportowej, były swego rodzaju łącznikiem między imprezami rozgrywanymi na ulicy, a tymi w górach. Dlatego m.in. wymagane jest wyposażenie obowiązkowe, własne kubeczki, które są już standardem w biegach trail i ultra – mówi Bartłomiej Sobecki, organizator.

Organizatorem zawodów jest stowarzyszenie Bądź Aktywny, a współorganizatorem OSIR Góra Kamieńsk. Szczegółowe informacje dotyczące zawodów dostępne są na www.ultrakamiensk.pl.

Więcej o:
trail kamieńsk ultra góra kamieńska kamieńsk ultrakamieńk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE