Tragiczny wypadek w Makowiskach

Fot. Klaudia Gajda/KPP Pajęczno

Do tragicznego zdarzenia drogowego z udziałem czwórki pieszych doszło na drodze krajowej nr 42 w Makowiskach. Nie żyje 60-letnia kobieta, trzy osoby zostały ranne.

19 grudnia 2021 roku o 22:30 w Makowiskach na drodze krajowej nr 42 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem grupy pieszych. Jadąca od strony Pajęczna kierująca oplem 19-letnia mieszkanka powiatu pajęczańskiego straciła panowanie nad pojazdem zjechała na przeciwległy pas ruchu, a następnie do przydrożnego rowu. Pojazd został wyrzucony i z wielkim impetem uderzył w cztery osoby stojące na chodniku. 60-letnia kobieta pomimo długiej reanimacji poniosła jednak śmierć na miejscu. 26-letni mężczyzna i 23-letnia kobieta w stanie ciężkim zostali przewiezieni do szpitala. Ponadto potrącona 48-latka w stanie niezagrażającym życiu została również przewieziona do szpitala.

19-latka była trzeźwa.

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia teraz okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

- Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na jezdni to jedna z częstych przyczyn zdarzeń drogowych. Przy tak zmiennych warunkach atmosferycznych koła szybko tracą przyczepność. Jezdnia na pozór wyglądająca na czarną okazuje się pokryta przezroczystym lodem. Wykonywanie wszelkich manewrów – wyprzedzanie, wymijanie, pokonywania zakrętów mogą skończyć się tragicznie. Starajmy się przewidywać zagrożenia - tłumaczy Marcin Pawełoszek, oficer prasowy KPP w Pajęcznie.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
wypadek Makowiska Makowiska śmiertelne potrącenie Makowiska Pajęczno wypadek drogowy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE