Tragiczny wypadek podczas skoków spadochronowych

Fot. Sebastian Nems

Piotrkowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku lotniczego do którego doszło 23 września 2022 r. po godzinie 9:00 w Longinówce w gminie Rozprza. W wyniku zdarzenia jeden ze skoczków pomimo reanimacji poniósł śmierć na miejscu. Drugi został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Łodzi.

W piątek, 23 września 2022 roku po godzinie 9.00 dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Longinówka w gminie Rozprza doszło do wypadku podczas skoków spadochronowych.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że tego dnia, podczas skoków z samolotu wyskoczyło 16 skoczków. Dwóch 49-letnich skoczków z niewyjaśnionych na tę chwilę przyczyn spadło na pole. W wyniku poniesionych obrażeń jeden z mężczyzn, pomimo przeprowadzonej reanimacji, poniósł śmierć na miejscu. Drugi mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Łodzi. Pozostali skoczkowie wylądowali szczęśliwie – mówi st. asp. Izabela Gajewska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim.

Policjanci pod nadzorem prokuratury oraz Komisji do Badań Wypadków Lotniczych na miejscu wykonują czynności, które pozwolą na ustalenie okoliczności tego zdarzenia.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
policja piotrków gmina rozprza longinówka tragiczny wypadek skoki spadochronowe
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE