Tragiczny wypadek lotniczy pod Piotrkowem

Tragiczny wypadek lotniczy pod Piotrkowem Fot. KMP w Piotrkowie Trybunalskim

Na polu w miejscowości Glina pod Piotrkowem rozbił się samolot Short SC7 Skyvan z dwiema osobami na pokładzie. Zginął 44-letni pilot i podróżująca z nim 29-letnia kobieta. Nikt inny nie ucierpiał w tym zdarzeniu.

3 września 2022 roku o godzinie 14.18 na pole uprawne w pobliżu miejscowości Glina w gminie Wola Krzysztoporska z nieznanych na chwilę obecną przyczyn spadł samolot typu Short SC7 Skyvan.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że samolot realizował skoki spadochronowe. Wszyscy spadochroniarze wyskoczyli z samolotu. Do wypadku doszło, gdy maszyna podchodziła już do lądowania na lotnisku Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej.

W tym wypadku zginęły dwie osoby: 44-letni pilot i 29-letnia kobieta podróżująca z nim w kabinie. Nikt inny nie ucierpiał w wyniku tego zdarzenia. Na miejscu wypadku pracowały wszystkie służby ratunkowe.

Policjanci wykonali oględziny pod nadzorem prokuratora i przedstawicieli Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, którzy będą wyjaśniać okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Więcej o:
wypadek wypadek lotniczy wypadek piotrków
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE