Radomsko, Łódzkie 12.5o Czwartek, 23 Maja 2019
ważne informacje
Autopromocja reklama

Tragiczna śmierć pieszego

Alert 112

1 października około godziny 19.35 policja została powiadomiona o wypadku drogowym, który miał miejsce na ul. Krakowskiej w Radomsku. Kierujący samochodem Daihatsu Charade potrącił pieszego – 63-let...

1 października około godziny 19.35 policja została powiadomiona o wypadku drogowym, który miał miejsce na ul. Krakowskiej w Radomsku. Kierujący samochodem Daihatsu Charade potrącił pieszego – 63-letniego mieszkańca Radomska i zbiegł z miejsca zdarzenia.


Pieszy w wyniku uderzenia przemieścił się na przeciwny pas ruchu, gdzie najechały na niego dwa samochody: opel astra kierowany przez 42-letniego mieszkańca gminy Gomunice i drugi nieustalony dotychczas pojazd. W wyniku odniesionych obrażeń 63-letni mężczyzna zmarł. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady kryminalistyczne. Tuż przed godziną 22 do komendy policji zgłosił się sprawca wypadku. 32-letni mieszkaniec miejscowości Gidle został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – wynik około 2,1 promila. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu odpowiadał na pytania śledczych. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 32-latkowi zarzutu spowodowania w stanie nietrzeźwości wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca zdarzenia. Dzisiaj materiały zostaną przekazane do Prokuratury Rejonowej w Radomsku z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Za popełnione przestępstwo grozi mu surowa kara.

Źródło: KWP Łódź

Dzisiaj (04.10) do prokuratury trafią materiały dotyczące spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Sprawca wypadku uciekł z miejsca zderzenia i dopiero po ponad dwóch godzinach zgłosił się do komendy policji – miał w organizmie około 2,1 promila alkoholu. Śledczy zawnioskowali o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.


komentarze