Tragedia w Wawrzkowiźnie. Utonęła 54-letnia kobieta

Tragedia w Wawrzkowiźnie. Utonęła 54-letnia kobieta

Bełchatowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności utonięcia 54-letniej kobiety, która wraz z koleżanką spędzała czas przy kąpielisku w Ośrodku Rekreacyjno-Wypoczynkowym w Wawrzkowiźnie. Pomimo podjętej reanimacji, życia kobiety nie udało się uratować.

Wakacje, słoneczna pogoda to dobre okoliczności do wypoczynku, szczególnie nad wodą. Zawsze jednak należy zachować zdrowy rozsądek. Czasami bowiem taki beztroski czas może skończyć się tragicznie. Tak niestety stało się 29 sierpnia 2023 roku, po godzinie 22.00 nad kąpieliskiem w miejscowości Wawrzkowizna.

- Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że dwie bełchatowianki spędzały wolny czas na terenie Ośrodka Rekreacyjno-Wypoczynkowego Wawrzkowizna. Około godziny 22.00 jedna z nich postanowiła popływać. Kiedy po pewnym czasie wyszła z wody nie mogła odnaleźć koleżanki, która nie odbierała też telefonu. W tej sytuacji zaczęła jej szukać na własną rękę. W pewnym momencie zauważyła niepokojący obraz, który mógł sugerować, że to ciało człowieka unoszące się na wodzie. Wezwane na miejsce służby natychmiast rozpoczęły działania ratunkowe. Oprócz policjantów na miejscu pracowali również strażacy, którzy wyłowili ciało kobiety na brzeg i prowadzili akcję reanimacyjną do przyjazdu medyków. Niestety pomimo podjętej reanimacji, życia 54-letniej kobiety nie udało się uratować – relacjonuje Iwona Kaszewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.

Policjanci apelują o rozsądek nad wodą. Bezpieczna kąpiel możliwa jest w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i gdzie nad bezpieczeństwem czuwa ratownik.

Podstawowe zasady bezpieczeństwa nad wodą:

  • Przed wejściem do zbiornika wodnego wyrównaj temperaturę rozgrzanego ciała do temperatury wody. Zbyt gwałtowna zmiana temperatury ciała może powodować skurcze mięśni.
  • Nigdy nie wchodź do wody pod wpływem alkoholu.
  • Wybieraj kąpieliska, które są pilnowane przez ratowników.
  • Nie spuszczaj z oczu dzieci, które nie są świadome niebezpieczeństw podczas kąpieli wodnych.
  • Przyczyną tragedii jest również nieostrożność, przecenianie własnych umiejętności, nieuwaga, która często idzie w parze z brakiem wyobraźni. Pamiętajmy, że woda jest żywiołem i zastanówmy się chwilę, zanim do niej wejdziemy
Więcej o:
powiat bełchatowski wawrzkowizna policja bełchatów utonięcie zbiornik wodny
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE