Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Radomsku prosi o pomoc. Skończyły się pieniądze na ratowanie czworonogów

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Radomsku prosi o pomoc. Skończyły się pieniądze na ratowanie czworonogów Fot. RTOnZ

Radomszczańskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami apeluje o wsparcie finansowe swojej działalności. Podobnie, jak w minionych latach, pod koniec roku kończą się środki finansowe niezbędne do zapewnienia opieki nad czworonogami i ratowania ich zdrowia oraz życia.

- Jak co roku, pod koniec roku sytuacja finansowa Towarzystwa jest dramatyczna. A zima za pasem, zwierząt przybywa, chcemy ratować wszystkie, ale środki na pomaganie się już skończyły – mówią przedstawiciele RTOnZ.

- Obecnie mamy pod opieką 58 kotów, w tym 32 chore maluchy, które przywożone są do nas w kartonach, workach. Nie wiemy już, jak pomaganie tym biedom zorganizować. Będziemy wdzięczni za każde wsparcie i grosz. To dla naszych podopiecznych zwierząt walka o godność i życie – dodają.

Jak wesprzeć działalność Radomszczańskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami?

Radomszczańskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami
Konto RTOnZ: 70 8980 0009 2007 0049 7969 0001
TYTUŁ WPŁATY: cele statutowe
PayPal: radomskotoz@o2.pl
ul. Sanicka 45 97-500 Radomsko
tel. 695 752 709

Od samego początku jako RTOZ działa wyłącznie dzięki darowiznom i pracy oddanej garstki wolontariuszy, dlatego sytuacja finansowa organizacji jest zawsze bardzo trudna, a nawet dramatyczna.

RTOnZ pomaga wszystkim zwierzętom w powiecie, nie tylko w Radomsku: kotom, psom, królikom, ptakom, jeżom, zwierzętom hodowlanym oraz dzikim. Zawsze podczas interwencji i spraw sądowych występuje w imieniu dobra zwierząt, dbając o przestrzeganie ich praw i zapewnienie godnej egzystencji.

Każde zwierzę, które trafia pod opiekę Towarzystwa jest kastrowane/sterylizowane. Wszystkie zwierzęta są odrobaczone, odpchlone, zaszczepione, dobrze odkarmione i zdrowe. Każde ma książeczkę zdrowia z historią zabiegów.

- Zebrane, dzięki Waszej pomocy, środki przeznaczymy na karmę dla zwierząt (kotów i psów), żwirek dla kotów, profilaktykę, diagnostykę i leczenie zwierząt (odrobaczenie, odpchlenie), szczepienia, kastracje, sterylizacje, zabiegi/operacje ratujące życie, diagnostykę weterynaryjną i leczenie oraz rehabilitację specjalnych przypadków zachorowań zwierząt, sprzęt rehabilitacyjny umożliwiający funkcjonowanie zwierząt w podstawowym komforcie życia, np. wózeczki rehabilitacyjne – wyjaśniają członkowie RTOnZ.

Więcej o:
radomsko rtonz radomszczańskie towarzystwo opieki nad zwierzętami zwierzęta apel pomoc
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE