Towarzystwo Historyczne z Radomska apeluje

Towarzystwo Historyczne z Radomska apeluje

Polskie Towarzystwo Historyczne oraz Muzeum Regionalne im. S. Sankowskiego w Radomsku zwracają się z apelem o pomoc.

W sierpniu będziemy obchodzić setną rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, która zdecydowała o istnieniu naszego odrodzonego państwa. W walkach o niepodległość Polski w latach 1918-1921 brali udział mieszkańcy naszego regionu (dotyczy to także osób biorących udział w powstaniach śląskich).

- Zwracamy się z apelem do mieszkańców powiatu radomszczańskiego o zgłaszanie osób, które miały taki epizod w swoim życiu. Może pozostały po nich dokumenty, zdjęcia, albo choćby opowieści rodzinne. Chcielibyśmy przypomnieć i zachować ich nazwiska oraz stworzyć bazę danych na ten temat, którą można by za jakiś czas opublikować, tak by służyła wszystkim – zwraca się do mieszkańców Tomasz Nowak z PTH w Radomsku.

- Czas pandemii powoduje, że utrudniony jest bezpośredni kontakt. Jeśli macie Państwo możliwość, prosimy o zeskanowanie dokumentów i zdjęć i przysłanie mailem. Jeśli nie, to prosimy o telefon, wówczas zanotujemy nazwisko i umówimy się na spotkanie, gdy będzie to bezpieczne - dodaje

Zgłaszanie nazwisk osób wraz z krótkimi informacjami biograficznymi drogą mailową: pthradomsko@wp.pl, historia@muzeum.radomsko.pl lub telefonicznie:  tel. 44 685-00-76 (w godz. 8-16),  500 628 766 (w godz. 16-20).

Więcej o:
pth radomsko polskie towarzystwo historyczne radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE