Torby pełne sprzętu medycznego trafiły do ratowników w Radomsku. Będą wykorzystywane do zdarzeń z udziałem dzieci

Torby pełne sprzętu medycznego trafiły do ratowników w Radomsku. Będą wykorzystywane do zdarzeń z udziałem dzieci Fot. Szpital Powiatowy w Radomsku

Specjalistyczne Zespoły Ratownictwa Medycznego Szpitala Powiatowego w Radomsku wzbogaciły się o dwie torby pediatryczne przekazane przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Są to plecaki medyczne, wyposażone w sprzęt przeznaczony do działań medycznych wykonywanych podczas interwencji z udziałem dzieci.

W każdym przekazanym szpitalowi plecaku, znajdują się m.in. rurki intubacyjne, zestawy doszpikowe, stazy taktyczne, maski twarzowe, wideolaryngoskop, glukometr, pulsoksymetr czy tez koło pediatryczne.

- Wyposażenie plecaków to wysoce specjalistyczny sprzęt, dedykowany naszym małym pacjentom, który możemy wykorzystywać w nagłych przypadkach, np. w przypadku duszności, utraty przytomności czy też w zdarzeniach drogowych, których uczestnikami są dzieci. Wszytko podzielone, idealnie dopasowane do wieku dziecka, profesjonalne przygotowane, tak aby w razie konieczności można było je szybko użyć. Widzimy w tym rękę profesjonalistów i praktyków ratownictwa medycznego. I ten wideolaryngoskop - marzenie wielu ratowników. Bez wątpienia to torba ratowniczych marzeń, która pomoże w ratowaniu życia pacjentów, zarówno tych najstarszych, jak i najmłodszych – czytamy w komunikacie radomszczańskiego szpitala.

Więcej o:
radomsko szpital radomsko plecaki medyczne ratownicy medyczni dzieci wośp
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE