TOP 5 polecanych terenówek i crossoverów

TOP 5 polecanych terenówek i crossoverów

Auta terenowe i crossovery zyskują w Polsce coraz większą popularność. Dzięki nim można poruszać się z łatwością nawet w trudnym terenie, zachowując jednocześnie wysoki komfort jazdy po mieście. Dodatkowo są to samochody pojemne, które sprawdzają się w przypadku rodzin. Oto TOP 10 polecanych terenówek i crossoverów.

Alfa Romeo Stelvio

Alfa Romeo Stelvio to SUV średniej wielkości, który jest dostępny na rynku od 2017 roku. Jest to pierwszy crossover, który wyprodukował włoski koncern, jeśli nie liczyć terenówki Matta stworzonej w latach 50. Auto opiera się na podwoziu Giorgio, które zastosowano również w Alfie Romeo Giulia. Stelvio przyśpiesza do setki w niecałe 9 sekund i rozpędza się do 200 km/h. W zależności od egzemplarza, pod maską terenowej Alfy kryje się silnik o mocy od 150 do nawet 510 KM.

Co ciekawe, prototyp Stelvio powstał już w 2003 roku, jednak jego dopracowanie zajęło projektantom ponad dekadę. Ze względu na to, że jest to stosunkowo nowy samochód, jego cena jest wysoka, nawet w przypadku zakupu używanego egzemplarza. Ogłoszenia o sprzedaży używanej Alfy Romeo Stelvio są dodatkowo dość rzadkie.

Audi Q3

Niewielki SUV należący do klasy premium to kompromis pomiędzy autem miejskim i terenowym. Wygodne, komfortowo wyposażone wnętrze zapewnia zadowolenie z jazdy nawet na trudnym terenie, natomiast kompaktowe wymiary ułatwiają jazdę po mieście i parkowanie na ciasnych parkingach. Atutem modelu jest przyśpieszenie od zera do setki nawet w ciągu 4 sekund oraz możliwość wybrania egzemplarza z silnikiem o mocy 400 KM. Dodatkowo wnętrze auta jest pełne udogodnień, które odpowiadają na potrzeby wymagających użytkowników.

BMW X1

BMW X1 jest produkowane od 2009 roku. Jest to najmniejszy i najmłodszy ze wszystkich modeli BMW w grupie aut sportowo-użytkowych, wypuszczonych przez niemiecki koncern. W ciągu kilkunastu lat sprzedano ponad 750 egzemplarzy BMW X1, głównie na rynku europejskim. Auto zadebiutowało w Stanach Zjednoczonych dopiero w 2013 roku, dlatego używane BMW X1 łatwo znaleźć na stronach takich jak https://sprzedawacz.pl/motoryzacja/

Citroen C4 Cactus

Citroen C4 Cactus wypuszczono na rynek w 2014 roku. Od razu uznano go za samochód, który trudno przypisać jedynie do jednej klasy - z segmentem I łączy go nadwozie zbliżone do crossoverów, a z segmentami B i C rozmiar. W przypadku Citroena C4 Cactus warto zwrócić uwagę na nadwozie. Zamieszono w nim specjalne warstwy tworzywa, w których znajdują się kapsuły z powietrzem. Dzięki nim amortyzowane są lekkie uderzenia, co chroni samochód przed drobnymi uszkodzeniami. Auto jest jednak mniej wydajne podczas jazdy w najtrudniejszym terenie, gdyż moc jego silnika wynosi jedynie do 131 KM. Niemniej, jest to model, który warto wybrać, zwłaszcza gdy ma niski przebieg, który koniecznie należy wpisać do umowy kupna sprzedaży (wzór https://sprzedawacz.pl/motoryzacja/samochody/osobowe/umowa-kupna-sprzedazy-samochodu-pdf-doc.html). Używane Citroeny C4 Cactus kosztują dość mało, jeżeli bierze się pod uwagę crossovery i świetnie sprawdzają się podczas jazdy po polskich drogach.

Jeep Grand Cherokee

Jeep Grand Cherokee jest produkowany nieprzerwanie od 1992 roku. Model jest znany doskonale na wielu rynkach, dlatego interesuje się nim wielu kierowców. Na uwagę zasługują nie tylko nowe egzemplarze, ale również starsze Cherokee z niskim przebiegiem (historię pojazdu sprawdzi się na https://sprzedawacz.pl/motoryzacja/samochody/osobowe/historia-pojazdu-sprawdzanie-vin.html). Model jest dużym i luksusowym SUV-em, który posiada właściwości takie jak klasyczne terenówki. Obecnie jest to jeden z najsłynniejszych Jeepów na świecie.

Koncepcja wyprodukowania Grand Cherokee powstała już w 1983 roku. Początkowo auto miało być tworzone przez Chryslera, jednak Jeep szybko zrezygnował z tego pomysłu. Do tej pory powstały już cztery generacje Grand Cherokee, z których każda została ciepło przyjęta przez kierowców. Na zadowolenie użytkowników wpływ mają przede wszystkich wysoki komfort jazdy, możliwość przemieszczania się w trudnym terenie oraz komfortowe wyposażenie. Z tego powodu wszystkie dostępne na rynku egzemplarze mają dość wysoką cenę bez względu na przebieg. Moc silnika w Jeepach Grand Cherokee wynosi nawet 710 KM, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h jest możliwe w 3,7 s.

Który samochód wybrać?

Terenowy samochód lub crossover to znakomity wybór dla wielu kierowców. Docenią go zarówno single i pary, jak i rodziny, zwłaszcza gdy często podróżuje się po nierównych drogach leśnych, wiejskich oraz po górach. Duża moc silnika, wysokie zawieszenie i ogromne koła sprawiają, że przemieszczanie się po wybojach staje się o wiele łatwiejsze. Co ważne, crossovery oraz terenówki bez trudu kupi się zarówno bezpośrednio od dealera, jak i od prywatnych sprzedawców. Dzięki temu auto z tej grupy można kupić, posiadając ograniczony budżet, wystarczający jedynie na samochód używany. Dodatkowo terenówki są znacznie wytrzymalsze niż klasyczne samochody osobowe, dlatego nawet dość duży przebieg ma niewielki wpływ na stan techniczny pojazdu i jego późniejszą eksploatację.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE