Tomasz Ślęzakiewicz: Nie możesz uzyskać kredytu? SIM jest dla Ciebie

Tomasz Ślęzakiewicz: Nie możesz uzyskać kredytu? SIM jest dla Ciebie

Radomsko, tworząc Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową Łódzkie, dołączy do 124 gmin, które otrzymały wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa (84 – po 3 mln, a 40 - po 10 proc. wartości zaplanowanych inwestycji). W całej Polsce powstało już sześć SIM.

SIM to spółka realizująca budownictwo społeczne. Jej zadaniem jest budo-wanie mieszkań na wynajem z możliwością dojścia do własności. Dzięki temu, że Radomsko przystąpiło do tego projektu, zwiększy się podaż mieszkań na naszym rynku, co pomoże wielu mieszkańcom w spełnieniu marzenia o własnym „M".

- Dwa tygodnie temu spółka się zawiązała, tworzymy struktury osobowe. Fizycznie lokal już mamy. Musimy go sobie dostosować do wymogów i potrzeb - mówi Tomasz Ślęzakiewicz, prezes SIM Łódzkie.

Jaka jest różnica między TBS a SIM? Pada pytanie w programie „Staszczyk niezależnie”.

- Tym się różnimy od Towarzystwa Budownictwa Społecznego, że par-tycypacja w kosztach na poziomie 10 procent wkładu własnego daje możliwość dojścia do własności. Będziemy podpisywali umowy z ludźmi, którzy chcą nabyć mieszkanie na własność, a nie stać ich na miesz-kaniowy kredyt – tłumaczy Tomasz Ślęzakiewicz.

Cała rozmowa z prezesem SIM Łódzkie Tomaszem Ślęzakiewiczem, w piątek 23 lipca, na portalu Radomsko24.pl, o godz. 19.45.

Więcej o:
sim łódzke tomasz ślęzakiewicz irek staszczyk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE