To nie będzie kurierska przesyłka

To nie będzie kurierska przesyłka Fot. M. Kołaczkowski

Wigilia to czas, w którym chcemy być blisko naszych najbliższych dzielić się radością i miłością. Nie wszyscy mają taką możliwość. Dla wielu osób to dzień samotności.

21 listopada 2023 roku przeszedł do historii Fundacji „Wolne Miejsce”. To właśnie w tym dniu oficjalnie powstał jej oddział w Radomsku. Grupa wolontariuszy z Radomska postanowiła zorganizować akcję, która ma na celu dostarczyć kolację wigilijną tym, którzy są  samotni i najbardziej jej potrzebują. 

Plan zrealizowali. 24 grudnia wolontariusze z Wigilijną Wieczerzą przyjdą do 120 osób w mieście.

- Każda z tych osób jest już powiadomiona. Proszę się nie obawiać, być spokojnym. To nie będzie kurierska przesyła, że przyniesiemy kolację zostawimy w drzwiach i odejdziemy. Każdy z wolontariuszy z przyjemnością spędzi kilka chwil z tą osobą, wypije herbatę, porozmawia i połamie się opłatkiem – opowiada Monika Bus z  radomszczańskiej Fundacji „Wolne miejsce”.

- Jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się to zrealizować. Dzisiaj już mamy kolejne plany śniadanie wielkanocne, ale już nie mobilne tylko stacjonarne. Jesteśmy przekonani, że uda nam się to realizować. Wystarczy chcieć a marzenia się spełniają - dodaje Dorota Ślaska.

W piątkowej rozmowie 22 grudnia, gośćmi na portalu Radomsko24.pl będą Dorota Ślaska i Monika Bus z Fundacji „Wolne miejsce”. Premiera godzina 19.45. A w dowolnym momencie na naszym kanale na YouTube

Więcej o:
w temacie irek staszczyk dorota ślaska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE