To już 100 odcinków programu „Kultura ma Głos”

Fot. archiwum MDK Radomsko

W czwartek 2 września na sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury został wyemitowany setny odcinek programu „Kultura ma Głos”. Od marca ubiegłego roku radomszczanie w każdy czwartek mogą posłuchać wywiadów z ciekawymi postaciami, dowiedzieć się co w kulturze piszczy czy poduczyć się angielskiego.

Nowy dyrektor nie miał łatwego zadania – Krzysztof Zygma przejął Miejski Dom Kultury w styczniu 2020 r., który już niecałe trzy miesiące usiał zawiesić działalność z powodu pandemii. Wtedy właśnie pojawił się pomysł, aby do radomszczan dotrzeć na odległość, za pośrednictwem internetu.

Zobacz też: Koncert zespołu Forsal z okazji 100 odcinków programu „Kultura ma Głos”

- Zastanawialiśmy się z pracownikami, co robić dalej. Ponieważ radio to moja wielka miłość, przez wiele lat byłem radiowcem, rzuciłem pomysł: stwórzmy radio! Jola Dąbrowską, z którą wspólnie prowadzę program, powiedziała, że to świetny pomysł. Przespała się z tym tematem, po czym na drugi dzień przyszła i powiedziała: „Mam nazwę – Kultura ma Głos” – wspomina Krzysztof Zygma.

Na początku program miał trwać tylko kilka miesięcy, dopóki placówka nie zostanie ponownie otwarta, ale ostatecznie „Kultura ma Głos” na stałe wpisała się w krajobraz Miejskiego Domu Kultury.

- Gramy dalej i myślę, że grać będziemy niezależnie od tego, czy pandemia będzie czy nie. Program będzie funkcjonował jako wspaniała kulturalna tuba nie tylko MDK-u, ale i wszystkich placówek kulturalnych w naszym mieście – dodaje Zygma.

Zasubskrybuj nasz kanał na YT, aby nie przegapić nowych odcinków!

Więcej o:
kultura ma glos radio mdk miejski dom kultury mdk radomsko krzysztof zygma jola dąbrowska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE