To były poszukiwania na szeroką skalę. Zaginiona 78-latka została odnaleziona 6 km od szpitala

To były poszukiwania na szeroką skalę. Zaginiona 78-latka została odnaleziona 6 km od szpitala

Szczęśliwym finałem zakończyły się poszukiwania 78-letniej Danuty Jankowskiej. Chorująca na Alzheimera kobieta, w czwartek ok. godz. 9.00 wyszła z radomszczańskiego szpitala i nie powróciła do miejsca stałego pobytu, czyli DPS.

W akcji poszukiwawczej uczestniczyli zarówno policjanci, jak i strażacy z terenu całego województwa.

- Zabezpieczono miejsce zdarzenia, sprawdzono teren wzdłuż rzeki Warty od miejscowości Klekowiec do miejscowości Pławno oraz wzdłuż drogi wojewódzkiej 784 między miejscowościami Radomsko-Pławno. Nie odnaleziono osoby. Następnie na miejsce działań za pośrednictwem SK ŁKW w Łodzi została zadysponowana SGPR „Łódź” - COO ŁBO w składzie: moduł dowodzenia oraz moduł biologiczny z OSP KSRG GRS „Łódź-Jędrzejów” z psem terenowym. Dodatkowo 2 quady z JRG Bełchatów i JRG Pajęczno. Rozszerzono rejon poszukiwań o miejscowości w gminie Radomsko: Kobiele Wielkie, Żytno, gdzie miejscowe jednostki OSP z terenu tych gmin samochodami sprawdzały ulice, drogi polne, dukty leśne w poszukiwaniu zaginionej osoby. W działaniach wykorzystano również drona będącego na wyposażeniu OSP KSRG Strzałków. Ok. godz. 23:30 oficer operacyjny asp.sztab Arkadiusz Bugajczyk przekazał informację do SK KP PSP Radomsko o odnalezieniu osoby poszukiwanej przez patrol Policji. Kobieta została odnaleziona w miejscowości Grzebień w gminie Radomsko, ok. 6 km od miejsca, w którym była ostatnio widziana – relacjonuje Marek Jeziorski, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Radomsku.

- Kobieta była osłabiona oraz zdezorientowana. Nie potrafiła powiedzieć jak się nazywa i dokąd idzie - mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Na miejsce został wezwany Zespół Ratownictwa Medycznego. Kobieta została zabrana do Szpitala Powiatowego w Radomsku.

Więcej o:
radomsko zaginiona kobieta poszukiwania
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE