To będzie odbudowa prestiżu nauczyciela

To będzie odbudowa prestiżu nauczyciela Fot. M. Kołaczkowski

- Otwieramy nowy rozdział w historii współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego. Jestem przekonana, że przed nami częste i owocne rozmowy, bo mamy wiele wspólnych celów - mówiła Barbara Nowacka, Minister Edukacji. - Jednym z priorytetów rządu jest podniesienie prestiżu zawodu nauczyciela, a to nie jest możliwe bez znaczącego podniesienia zarobków nauczycieli - podkreślała.

- Teraz będzie czas budowy prestiżu nauczyciela? Czy odbudowa polskiej szkoły po rządach PiS? - pytamy Adama Młynarskiego, prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego oddział w Radomsku.

- Strajk nauczycieli, cały klimat i to co usłyszeliśmy z maili Dworczyka i to w jaki sposób środowisko oświaty zostało zaatakowane, to mam nadzieję, że to będzie odbudowa prestiżu nauczyciela. To będą lepsze czasy dla polskiej edukacji - komentuje Adam Młynarski w rozmowie w programie „W Temacie”.

W poniedziałek 12 lutego, gościem w programie „W Temacie” będzie Adam Młynarski, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego oddział w Radomsku. Premiera rozmowy o godz. 19.45. A w dowolnym momencie na naszym kanale na YouTube.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk adam młynarski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE