Tłumy narciarzy na Górze Kamieńsk

Od dziś (12 lutego) zostały „poluzowane” niektóre obostrzenia. Otwarte zostały m.in. stoki narciarskie. Ośrodek na Górze Kamieńsk od samego rana przeżywa oblężenie.

Miłośnicy białego szaleństwa nie zawiedli. Od wczesnych godzin porannych na stok na Górze Kamieńsk przyjeżdżają snowboardziści i narciarze m.in. z Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego, Bełchatowa, Tomaszowa Mazowieckiego, Radomska oraz Warszawy.

Wszyscy zgodnie podkreślają, że wyczekiwali dnia, kiedy będą mogli skorzystać ze stoku.

- Bardzo się cieszymy, że po tak długiej przerwie mogliśmy przyjąć turystów. Trasy są bardzo dobrze przygotowane. Funkcjonują wszystkie urządzenia, którymi dysponujemy. Czynna jest również szkółka narciarska, wypożyczalnia sprzętu oraz baza gastronomiczna, w której serwowane są dania na wynos – mówi Janusz Paduch, kierownik Ośrodka Sportu i Rekreacji „Góra Kamieńsk”.

Ośrodek na Górze Kamieńsk funkcjonuje zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego. Nad ich przestrzeganiem oraz bezpieczeństwem turystów czuwają pracownicy GOPR oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

- Sześciu policjantów pełni służbę na stoku narciarskim. Do ich zadań będzie należało przede wszystkim zwracanie uwagi na wykroczenia popełniane przez narciarzy. Będziemy sprawdzali, czy osoby te są trzeźwe, czy osoby poniżej szesnastego roku życia używają kasków ochronnych. Zwracamy też oczywiście uwagę na uchybienia wynikające z dekalogu narciarskiego oraz na to, czy osoby korzystające z usług ośrodka przestrzegają zasad reżimu sanitarnego – wyjaśnia Włodzimierz Czapla z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
kamieńsk góra kamieńsk stok narciarski turyści
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE