Testowy elektryczny autobus na liniach MPK Radomsko

Testowy elektryczny autobus na liniach MPK Radomsko

Od wtorku 2 maja, MPK Radomsko rozpoczęło testy kolejnego już elektrycznego autobusu. Tym razem jest to autobus marki SOLARIS, model Urbino 12 electric. Próbne jazdy potrwają do 9 maja.

Pojazd wyposażony jest w szereg nowoczesnych rozwiązań, pozwalających na swobodne kursowanie w ciągu dnia. W autobusie może wygodnie podróżować 45 pasażerów, w tym 31 na miejscach siedzących.  Znajdujący się na pokładzie silnik elektryczny zasilany jest energią pochodzącą z baterii Solaris High Energy, o pojemności 528 kWh. Dzięki tak dużej pojemności magazynów energii, autobus na jednym ładowaniu może wykonać około 350 kilometrów.

Solaris będzie obsługiwał popularne linie: 0, 3, 8, 12, tak aby jak najlepiej poznać możliwości pojazdu związane z wykorzystaniem elektromobilnych rozwiązań w transporcie miejskim, w układzie drogowym naszego miasta. Istotną wiedzę dla spółki stanowią zarówno obserwacje kierowców jak też uwagi pasażerów w perspektywie zakupów.

O ewentualnym pozyskaniu autobusów elektrycznych zdecyduje postępowanie przetargowe, które będzie konsekwencją podpisanej przez Miasto Radomsko umowy z NFOŚiGW. Reguluje ona wszelkie sprawy związane z dotacją oraz realizacją przedsięwzięcia „Rozwój zeroemisyjnego transportu w Radomsku”.

Więcej o:
mpk bezpłatna komunikacja mpk radomsko autobus elektryczny
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE