Terenowe mikołajki SOSW

Terenowe mikołajki SOSW

Młodzież uczęszczająca do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z okazji mikołajek odwiedziła dziś miejscowość Podświerk, gdzie wspólnie z opiekunami wzięli udział w grze terenowej przygotowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomsku.

- Z okazji dzisiejszego święta MOSiR we współpracy  z Nadleśnictwem Radomsko postanowił zorganizować marsz na orientację. Na trasie dzieciaki musiały odnaleźć łącznie 8 punktów, do których prowadziły wskazówki umieszczone w terenie – wyjaśnia instruktor MOSiR-u Paweł Kałdoński, dodając jednocześnie, iż dzieciaki wraz z opiekunami szukały takich punktów jak leśne skrzyżowania, charakterystyczne drzewa czy wzniesienia terenu. W lesie czekały również niespodzianki, na poszczególnych punktach kontrolnych pojawiał się Święty Mikołaj, który obdarowywał dzieci słodkościami.

Dzięki grze terenowej młodzież z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego mogła uczyć się współpracy w grupie, gdyż każdy z uczestników odpowiedzialny był za znalezienie jednego z ośmiu punktów. Młodzież bardzo dobrze radziła sobie z odnajdywaniem drogi, więc pomoc opiekunów nie była im potrzebna. Leśny marsz na orientację zwieńczyło wspólne ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek.

- Marsz był kolejnym integracyjnym wydarzeniem sportowym, w którym brała udział nasza szkoła. Dzieci były bardzo zadowolone i szczęśliwe wróciły do szkoły. Dzięki wizycie na Podświerku mogły poznać piękno zimowego lasu i wspólnie miło spędzić czas – dodaje dyrektor SOSW, Cezary Bartnik.

Foto: MOSiR

Więcej o:
mikołajki sosw radomsko mosir radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE