Radomsko, Łódzkie 21.6o Poniedziałek, 21 Października 2019
ważne informacje
  • 14:10 Ocalmy Przemka! Były piłkarz RKS Radomsko potrzebuje pomocy czytaj dalej
  • 14:10 Ostateczne wyniki wyborów dla okręgu nr 10 czytaj dalej

Tenisowe zmagania młodzików w Radomsku

Sport i rekreacja
Jacek Paszewski

Podopieczni Radomszczańskiego Klubu Tenisowego i Fundacji Aktywności Fizycznej w Radomsku sukcesywnie pną się w górę rankingów PZT. Kolejną okazją do zdobycia cennych punktów klasyfikacyjnych był Wojewódzki Turniej Tenisa Ziemnego w kategorii Młodzicy, który został zorganizowany przez FAF we współpracy z MOSiR w Radomsku w dniach 2-3 września 2017 r. na miejskich kortach tenisowych. Sponsorem turnieju był ESBANK Bank Spółdzielczy.

Kilkunastu zawodników w wieku 12-14 lat wzięło udział w kolejnych w Radomsku młodzieżowych zmaganiach tenisowych. W dniach 2-3.09.2017 r., między innymi dzięki wsparciu ESBANKU Banku Spółdzielczego, który wspiera aktywizację oraz sportowy rozwój lokalnej społeczności, na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomsku odbył się turniej rangi V Polskiego Związku Tenisowego.

Po raz pierwszy w turnieju wystąpili wychowankowie Radomszczańskiego Klubu Tenisowego i Fundacji Aktywności Fizycznej, tj. Jakub Janiec, który dwudniową rywalizację zakończył na 2. miejscu, a także Michał Pawlus, Aleksander Gloc, Szymon Wojciechowski, Mateusz Grabowski, Igor Mielczarek i Juliusz Piasny. 

Wyniki Turnieju WTK Młodzików chłopców:               
1. Piotr Voigt – UKS Andrychów
2. Jakub Janiec – RKT-FAF Radomsko
3. Miłosz Renkiel – TUSK Kozica Piotrków Trybunalski  

Wyniki Turnieju WTK Młodzików chłopców w deblu:

I miejsce – para Borys Babets/Antoni Gadzaliński – Częstochowa
II  miejsce – para Piotr Voigt/Miłosz Renkiel 
III miejsce – para Szymon Wojciechowski/Alesander Gloc (RKT-FAF Radomsko).              

 Zadowolony z wyników turnieju i postępów swoich podopiecznych jest Członek Rady Fundacji Aktywności Fizycznej w Radomsku, Dariusz Chmielewski, który – podsumowując działania FAF – mówi:

 RKT I FAF w Radomsku w ciągu trzech lat działalności zorganizowały około 30 turniejów wyczynowych, w których wzięło udział około 1500 zawodników z całej Polski oraz 5 turniejów mini tenisa. Ponadto odbyły się 4 młodzieżowe obozy tenisowe w Barlinku. Obecnie na zajęcia prowadzone przez RKT uczęszcza około 100 zawodników z Radomska i okolic. Możemy być dumni, że radomszczańskie dzieci stawiają pierwsze kroki w wyczynowym tenisie. Nasz Klub posiada wielu zawodników w różnych kategoriach wiekowych, którzy są już notowani na listach klasyfikacyjnych Polskiego Związku Tenisowego.

I tak – Borys Chmielewski zajmuje miejsce 67. w kategorii juniorzy i  92. w kategorii mężczyźni. Michał Droś – jest na 152. miejscu wśród kadetów i 137. wśród juniorów, Piotr Droś – 204. w rankingu kadetów i 164. wśród juniorów. Wśród dziewcząt należy wymienić Amelię Krupę – 242. miejsce wśród skrzatek i 224. wśród młodziczek, a także Ninę Gloc – 314. w rankingu skrzatek. Na liście rankingowej młodzików na miejscu 369 znajduje się też Bartosz Piotrowski, a na 361. – Jakub Janiec. To wspólne, pierwsze sukcesy zawodników i kadry trenerskiej: Bogusława Wasiaka, Dariusza Chmielewskiego, Jacka Kępińskiego, Romana Jańca, Jacka Gloca, Marka Śledzia oraz Ryszarda Kucharskiego.

komentarze