Teatr Wielki z koncertem w Bełchatowie

Teatr Wielki z koncertem w Bełchatowie Fot. Teatr Wielki w Łodzi

Bełchatowianie będą mieć okazję, aby wysłuchać koncertu w wykonaniu artystów łódzkiego Teatru Wielkiego. W najbliższą środę, 9 września, wystąpią oni w ogrodach parafii farnej z programem poświęconym św. Janowi Pawłowi II. Na wydarzenie zaprasza Grzegorz Schreiber, Marszałek Województw Łódzkiego.

Rok 2020 poświęcony jest Świętemu Janowi Pawłowi II. W maju obchodzona była bowiem seta rocznica urodzin Papieża Polaka. Z tej okazji artyści łódzkiego Teatru Wielkiego przygotowali cykl muzycznych wydarzeń „Województwo Łódzkie w hołdzie św. Janowi Pawłowi II”. Bełchatów jest jednym z miast, w których wystąpią muzycy - soliści oraz chór i orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi w składzie kameralnym pod batutą Maestro Michała Kocimskiego. Będzie można ich usłyszeć już w najbliższą środę, 9 września, w ogrodach przy parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (ul. Kościuszki 2). Początek o godz. 19:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

- Inspiracją dla projektu była osoba Jana Pawła II, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa uczył nas otwartości, wyrozumiałości, ale i odwagi w obronie uniwersalnych wartości. Nazywany „papieżem pielgrzymem” Jan Paweł II zainspirował nas do regionalnej wędrówki, podczas której artyści Teatru Wielkiego w Łodzi zaprezentują Państwu zróżnicowany repertuar, złożony z klasyków opery, operetki i musicalu, wzbogacony o pieśni ludowe i religijne – te, które papież śpiewał najchętniej – można przeczytać na oficjalnej stronie Teatru Wielkiego w Łodzi.

Podczas koncertu, na który zaprasza Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber, z pewnością nie zabraknie takich utworów jak „Barka”, „Abba Ojcze” czy „Czarna Madonna”. W programie także m.in. „O mio babbino caro” z opery „Gianni Schicchi” Pucciniego, „Nella fantasia” z filmu „Misja”, „Hallelujah” Cohen’a czy walc z filmu „Noce i dnie”.

(info: UM Bełchatów)

Więcej o:
bełchatów koncert teatr wielki
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE