Tarcza Antykryzysowa: bełchatowski pośredniak ogłosił drugą turę naborów wniosków

Tarcza Antykryzysowa: bełchatowski pośredniak ogłosił drugą turę naborów wniosków Fot. UM Bełchatów

Powiatowy Urząd Pracy w Bełchatowie ogłosił drugą turę naboru wniosków o dofinansowanie w ramach Tarczy Antykryzysowej. Przedsiębiorcy, którzy chcą ubiegać się o dopłaty do kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od nich składek na ubezpieczenia społeczne, mogą o taką formę wsparcia aplikować do 25 maja. Co ważne, wnioski można składać online.

Według oficjalnych danych rządowych z 5 maja, przedsiębiorcy złożyli blisko, 2,9 mln wniosków o skorzystanie z rozwiązań zapisanych w Tarczy Antykryzysowej. Największą popularnością cieszą się zwolnienie ze składek na ZUS, pożyczki dla mikrofirm i świadczenia postojowe. Jednym z instrumentów, które mają łagodzić negatywne gospodarcze skutki pandemii, takie jak chociażby trudności z utrzymaniem płynności finansowej czy utrzymaniem miejsc pracy, jest dofinansowanie kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od nich składek na ubezpieczenia społeczne.

Powiatowe urzędy pracy przyjmują wnioski o udzielenie dofinansowania do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na realizację tego dofinansowania. Rozsądnie jest zatem złożyć wniosek jak najszybciej, gdyż termin na jego złożenie to tylko 14 dni od ogłoszenia naboru przez dyrektora PUP. W Bełchatowie druga tura rozpoczęła się 11 maja, co oznacza, że przedsiębiorcy mogą składać wnioski do 25 maja. W celu usprawnienia procesu udzielania wsparcia wnioski składane są online.

Wnioski można przesłać na cztery sposoby:

• przez serwis praca.gov.pl,
• przez platformę e-PUAP,
• listownie na adres: Powiatowy Urząd Pracy w Bełchatowie, 97-400 Bełchatów, ul. Bawełniana 3,
• dokumenty można złożyć w kopercie z dopiskiem nazwy wnioskowanej formy wsparcia wraz z datą ich złożenia - trzeba ją wrzucić do urny przy wejściu głównym do PUP w dni robocze do godz. 15.00.

Przedsiębiorcy wnioskujący o dofinansowanie muszą złożyć komplet dokumentów, tj.: 

• wniosek (1 egz.),
• umowę wraz z załącznikami (1 egz.),
• formularz o pomocy publicznej (1 egz.).

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku w sprawie udzielenia dofinansowania starosta i przedsiębiorca podpiszą umowę, w której zawarty zostanie termin wypłaty środków finansowych.

Szczegółowe informacje wraz ze wzorami dokumentów znajdują się w linkach:

• dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od nich składek na ubezpieczenia społeczne dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców - http://pupbelchatow.pl/dla-pracodawcow-i-przedsiebiorcow/tarcza-antykryzysowa/dofinansowanie-wynagrodzen-i-skladek.html

• dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od nich składek na ubezpieczenia społeczne dla organizacji pozarządowych - http://pupbelchatow.pl/dla-pracodawcow-i-przedsiebiorcow/tarcza-antykryzysowa/dofinansowanie-czesci-kosztow-wynagrodzen-pracownikow-dla-organizacji-pozarzadowych.html
• dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców będących osobami fizycznymi niezatrudniającymi pracowników - http://pupbelchatow.pl/tarcza-antykryzysowa/dofinansowanie-kosztow-prowadzenia-dzialalnosci.html

Tarcza antykryzysowa – złóż wniosek online

O wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej przedsiębiorcy mogą ubiegać się online. Wnioski o świadczenia na rzecz ochrony miejsc pracy, dofinansowanie lub pożyczkę na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej czy dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników właściciele firm mogą składać przez internet. Na stronie praca.gov.pl właściciele firm znajdą odpowiednie formularze, które mogą od razu wypełnić online i złożyć.

Na rządowej stronie www.gov.pl przedsiębiorcy znajdą także przewodnik po tarczy antykryzysowej.

Tarcza Antykryzysowa oraz Tarcza Finansowa to pakiet rozwiązań przygotowanych przez rząd, który ma ochronić polską gospodarkę przed kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa. Wartość rządowego wsparcia wyniesie ponad 312 mld zł.

(info: UM Bełchatów)

Więcej o:
koronawirus tarcza antykrysysowa pup bełchatów wnioski przedsiębiorcy urząd pracy bełchatów nabór wniosków
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE