Talenty literackie w Elektryku

Talenty literackie w Elektryku Fot. Kinga Frymus oraz Anna Dębkowska/ZSE-E

Sukcesy w konkursach literackich odnotowały uczennice radomszczańskiego Elektryka. To III miejsce w wojewódzkim XXV Przeglądzie Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół Zawodowych oraz I miejsce w konkursie towarzyszącym Radomszczańskim Dniom Rodziny.

W pierwszym z nich laureatkami zostały uczennice klasy technik reklamy: Kinga Frymus oraz Anna Dębkowska. Forma pracy oraz temat były dowolne. Ich prace związane były z aktualnymi problemami, pandemią i sytuacją polityczną.

– Podjęłam temat pandemii, prześladującej nas już ponad dwa lata. Zabawiłam się w reporterkę i dotarłam do osób będących najbliżej tego tematu: lekarzy, pielęgniarek, którzy udzielili mi niezbędnych informacji, a ja skleiłam to w całość – opowiada Kinga.

– Ta nagroda jest dla mnie bardzo ważna, to pierwsza w moim życiu. Dzięki temu konkursowi moja samoocena w temacie umiejętności literackich bardzo podskoczyła– podkreśla z kolei Ania.

Jak się okazało Anna Dębkowska w krótkim czasie zdobyła kolejną nagrodę, tym razem I miejsce w konkursie literackim w ramach Radomszczańskich Dni Rodziny. Tym razem podjęła temat bardzo osobisty, pisząc pracę na temat: „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”.

– Ta praca była dla mnie formą spowiedzi  samej z sobą. Jestem delikatną osobą i wyrzucenie na papier moich emocji, przeżyć było niczym sesja terapeutyczna. Uważam, że jeśli ktoś zmaga się z jakimś problemem, powinien spróbować przelać swoje troski, przeżycia na papier, mimo wszystko  to naprawdę działa – tłumaczy.

Uczennice do konkursów przygotowała polonistka Aneta Jędrzejczyk.

Więcej o:
zse-e radomsko elektryk radomsko dni rodziny
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE