Tak będzie wyglądać Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Radomsku

Tak będzie wyglądać Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Radomsku Fot. wicuzlizacja/UM Radomsko

Ponad 3 mln zł – to kwota dofinansowania jaką otrzymało Miasto Radomsko na budowę Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego. Środki pochodzą z Funduszu Solidarnościowego w ramach programu resortowego Ministra Rodziny i Polityki Społecznej pn. „Centra Opiekuńczo-Mieszkalne” – Moduł I. Wartość całego zadania to ponad 5 mln zł.

Głównym celem programu jest: pomoc dorosłym osobom niepełnosprawnym ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności lub orzeczeniem traktowanym na równi z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, o których mowa w ustawie z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, poprzez zapewnienie usług zamieszkiwania w formie pobytu całodobowego lub pobytu dziennego. Realizatorem zadania będzie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku.

W Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnym w Radomsku, które powstanie przy ul. Inwestycyjnej przewidzianych jest 20 miejsc dla uczestników Programu, w tym 14 miejsc pobytu całodobowego i 6 miejsc pobytu dziennego. Wszystkim uczestnikom pobytu całodobowego zostaną udostępnione pomieszczenia jednoosobowe, a ich powierzchnia będzie wynosiła minimum 20 m². Liczba osób z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności lub orzeczeniem traktowanym na równi z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności będzie co najmniej 40 proc. uczestników Centrum.

- To bardzo ważna i potrzebna inwestycja dla miasta i jego mieszkańców. W nowym Centrum pomoc i wsparcie otrzymają osoby z niepełnosprawnością, a także ich opiekunowie poprzez opiekę wytchnieniową. Będzie to budynek nowoczesny z dużymi pokojami i osobnymi łazienkami, dostosowanymi do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową – podkreśla prezydent, Jarosław Ferenc.

Środki wnioskowane z Funduszu Solidarnościowego wynoszą 3 058 014,00 zł. Natomiast Miasto Radomsko ze środków budżetowych na inwestycję przeznaczy 2 370 906,55 zł.

Planowany termin zakończenia zadania to koniec czerwca 2023 roku.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko centrum opiekuńczo-mieszkalne radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE