TAIR zaprasza na bezpłatne lekcje matematyki online. W sobotę równania

TAIR zaprasza na bezpłatne lekcje matematyki online. W sobotę równania Fot. ŁSSE

Prowadzone przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną Technikum Automatyki i Robotyki zaprasza uczniów ósmych klas szkół podstawowych na bezpłatne lekcje matematyki. Zajęcia będą odbywały się online w soboty aż do 22 maja (z pominięciem 3 maja). Pierwsza lekcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Wzięło w niej udział ponad dwustu uczniów. Kolejna w najbliższą sobotę 17 kwietnia o godz. 12.00.

Cykl bezpłatnych lekcji matematyki pt. „Matemator” został uruchomiony przez Technikum Automatyki i Robotyki  by wspomóc uczniów przed egzaminem ósmoklasisty.

– Projekt Matemator to półtoragodzinne sobotnie powtórki z matematyki. Poruszamy najważniejsze i najczęściej występujące zagadnienia na egzaminach końcowych w szkołach podstawowych. Zahaczamy też o tematy na poziomie szkoły średniej, więc to także dobra powtórka przed nauką na kolejnym poziomie edukacji – mówi Bartosz Rzętkiewicz, dyrektor Technikum Automatyki i Robotyki w Łodzi, a także inicjator akcji.

W pierwszych zajęciach online wzięło udział ponad 200 uczniów z całej Polski. Na tapecie były procenty i wszystko co z nimi związane. Uczniowie przerabiają materiał zgodnie ze schematem przygotowanym przez prowadzącą zajęcia – Dominikę Koźlak, która jest edukatorem w zakresie podstaw programowania, myślenia algorytmami, rozumowania matematycznego.

– Wiemy z doświadczenia jak trudne i podchwytliwe potrafią być egzaminy z matematyki. Jest to przedmiot, któremu trzeba poświęcić wiele czasu i wykonaćmnóstwo ćwiczeń, a który otwiera drzwi do wielu szkół średnich, m. in. Technikum Automatyki i Robotyki. Powtórki organizowane przez nas w soboty to przegląd zagadnień do egzaminu podany w sposób przystępny, atrakcyjny i zrozumiały dla uczniów – wyjaśnia Wiesława Zewald, prezes Strefy Edukacji, która zarządza Technikum Automatyki i Robotyki.

Podczas sobotnich lekcji nie brakuje zadań zamkniętych typowych dla egzaminów, ale także otwartych łamigłówek. Wszystkie zadania prowadząca rozpisuje na wirtualnej tablicy. Uczniowie w czasie zajęć najczęściej dopytują o alternatywne metody rozwiązania zadania albo proszą o rozwiązanie zadania na innych przykładach. 

–  Pierwsza lekcja poświęcona procentom była dla nas zapoznaniem. Zaczęliśmy od zagadnień prostszych i stopniowo zwiększaliśmy poziom trudności zadań. Staram się dobierać zadania tak, by pracować na realnych przykładach. W przypadku procentów jest to szczególnie korzystne, ponieważ stykamy się z nimi na co dzień w różnych sytuacjach w życiu. Na kolejnej lekcji zajmiemy się równaniami. Zaczniemy od zadań o średniej trudności, ale postaram się dostosować poziom do potrzeb i oczekiwań uczniów – tłumaczy Dominika Koźlak, prowadząca zajęcia.

Matemator, czyli soboty z matematyką, rozpoczął się 10 kwietnia. W cyklu pozostało jeszcze pięć lekcji: 17.04, 24.04, 8.05, 15.05 i 22.05. Każda rozpocznie się o godz. 12.00 i będzie trwać półtorej godziny.

Link do spotkania na Microsoft Teams będzie dostępny na stronie https://technikum.io/, na profilu Facebook szkoły i dedykowanym wydarzeniu: https://fb.me/e/bDr0jZLFy.

Więcej o:
technikum automatyki i robotyki łódzka specjalna strefa ekonomiczna lekcje matematyki matemator
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE