Tablica manipulacyjna. Dlaczego Twoje dziecko potrzebuje tej właśnie zabawki?

Tablica manipulacyjna. Dlaczego Twoje dziecko potrzebuje tej właśnie zabawki?

Twoje dziecko poznaje świat i zadaje setki pytań, bo wszystko je interesuje? Masz wrażenie, że nic nie jest w stanie zaspokoić jego ciekawości? Wybierz dla swojej pociechy zabawkę, dzięki której zdobędzie nowe umiejętności, rozwinie kreatywność i zrozumie powiązania rządzące codziennymi czynnościami. Zobacz, jakie są efekty zabawy z tablicą manipulacyjną.

Sensoryczne doświadczenia z tablicą manipulacyjną

Przedmioty o różnych fakturach i kształtach aż proszą, żeby ich dotknąć. Co więcej - niektóre z nich wydają także dźwięki! Poznając działanie akcesoriów, dziecko zdobywa wiedzę o otaczającym je świecie, rozwija ciekawość i wyobraźnię. Z taką tablicą nie ma nudy, bo dzięki niej zawsze odkrywa się coś nowego. Tablica manipulacyjna, dzięki atrakcyjnemu wyglądowi, pełni też rolę wyjątkowej dekoracji w pokoju dziecięcym. Od progu wiadomo, że to królestwo kilkuletniego odkrywcy.

Nauka przez zabawę z tablicą sensoryczną

Drewniane tablice odsłaniają przed maluchami tajemnice przedmiotów codziennego użytku. Zabawa włącznikami w domu na dłuższą metę może być uciążliwa. A w przypadku tablicy? Można klikać tyle razy, ile tylko się chce. No i niekoniecznie gniazdka są tak łatwo dostępne dla dziecięcych rączek. Całkiem inaczej niż na zabawce - wtyczki tylko czekają na to, aż mały człowiek pozna sekrety ich działania.

Starsze dziecko nauczy się samodzielnie wiązać buty, odczytywać godzinę z zegarka i otwierać kłódkę. Taka tablica rośnie razem z Twoją pociechą - to nie jest jedna z tych zabawek, które po pół roku nudzą się i można oddać je innym. 

W dodatku elementy tablicy angażują niemal wszystkie zmysły - wzrok, dotyk i słuch. Zapewniają ćwiczenie umysłu, spostrzegawczości i logicznego myślenia podczas każdej czynności. Dziecko uczy się i zdobywa nowe umiejętności, nawet o tym nie wiedząc.

Zabawka edukacyjna nie mająca sobie równych

Gdzie indziej znajdziesz tyle różnych możliwości zabawy, niż na tablicy manipulacyjnej? Stworzone zgodnie z założeniami metody Montessori zabawki odpowiadają na potrzeby dziecięcej wyobraźni, ciekawości świata i zachęcają do eksploracji. Pokażą nie tylko, jak działają mechanizmy zębate, klamka i kalkulator, ale również pomogą w ćwiczeniu małej motoryki i koordynacji oko-ręka. Klocki, zegarki, pojazdy - zobacz, jak wiele atrakcji czeka na Twoje dziecko dzięki jednej, doskonale przemyślanej, zabawce.

Bezpieczne elementy dla długich zabaw bez cienia nudy

Na jednej tablicy zgromadzonych zostało wiele akcesoriów, z których każde oferuje inne doświadczenia. Razem sprawiają niesamowitą frajdę dzieciakom, które codziennie mogą skupić się na tym, co w tej chwili ich ciekawi. Taka tablica zastępuje zestaw zabawek, a przy tym oszczędza miejsce i zapewnia rewelacyjną rozrywkę. Wiedza o otaczającym je świecie sama wchodzi dzieciom do głowy. Mając takie podstawy, w miarę dorastania coraz lepiej przyswajają sobie informacje. Świetnie kojarzą następstwa przyczynowo-skutkowe i potrafią sobie wyobrazić, co by było gdyby...

Gdzie kupić zabawki sensoryczne dla najmłodszych?

W Manibox.pl znajdziesz tablice manipulacyjne dla dzieci w każdym wieku. Wiemy, że każdy maluszek rozwija się w innym tempie, dlatego nasze produkty mają zróżnicowane elementy. Dzięki nim dzieci wybierają to, co w danym momencie je interesuje. Modele stojące są mobilne, dzięki czemu zabierzesz je w każde miejsce, w którym zamierzacie spędzić wakacje czy weekend. Oferujemy tablice w kilku rozmiarach - sprawdź, która z nich zachwyci Twoje dziecko.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE