Szybki rozwód bez orzekania o winie małżonków

Szybki rozwód bez orzekania o winie małżonków Fot. Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Wspólne życie małżeńskie może odznaczać się spokojem i radością, a także spełnieniem zarówno emocjonalnym jak i fizycznym. Jednakże bardzo często dochodzi do sytuacji, w których losy małżonków przebiegają niezgodnie z ich początkowymi intencjami i zamiarami. Konflikty oraz sprzeczne zdania małżonków bardzo często prowadzą do ich rozdzielenia, czego bardzo częstą konsekwencją jest rozwód. Jest to jednak ostateczność i przed dokonaniem decyzji o rozwodzie warto przemyśleć inne możliwości, na przykład udanie się na terapię małżeńską, które w bardzo wielu przypadkach przynosi pozytywne efekty.

Szybkie zakończenie małżeńskich sporów

Spory oraz konflikty w małżeństwie najczęściej nie omijają żadnej pary - https://kancelariaea.pl/category/sprawy-rodzinne/rozwod/. Jednakże wówczas kiedy mają one charakter trwały oraz nie pozwalają na normalne funkcjonowanie rodziny najczęściej oznacza to konieczność w separacji lub nawet rozwodu.

Decyzja o tym nie jest prosta i najczęściej wymaga wielu miesięcy przemyśleń oraz zastanowienia się. Warto dokładnie przeanalizować całą sytuację, a także źródła konfliktów oraz nieporozumień w małżeństwie. Bardzo często mają one charakter powierzchowny, który można naprawić na przykład udając się na terapię małżeńską.

Jednakże mogą mieć one także silne podłoże, przez co trudno będzie je wyeliminować. Bardzo często małżonkowie rozchodzą się na przykład w przypadku kiedy jeden z nich Dużą część czasu spędza poza domem. Może to wynikać z pracy zawodowej lub innych obowiązków. W wielu przypadkach jest to konieczność zarabiania za granicą, co oznacza wielo miesięczną rozłąkę kropka ta zaś przyczynia się do rozpadu pożycia małżeńskiego, czyli jego zakresu fizycznego emocjonalnego, a także gospodarczego.

W wielu przypadkach możliwe jest odbudowanie relacji oraz powrócenie do dawnych zwyczajów rodzinnych. Jednakże część małżeństw nie radzi sobie z tego typu próbą i musi zdecydować się wobec tego na rozwód.

Jest to oczywiście ostateczność, której warto uniknąć. Jeśli jednak dojdzie do rozwodu należy skupić się przede wszystkim na dobru swoich dzieci, a także swoim i swojego współmałżonka. Nie warto podczas rozwodu dokonywać scen Zemsty oraz innych tego typu sytuacji, które niekorzystnie wpływają na wszystkich, a zwłaszcza na dzieci.

Oczywiście w przypadku braku potomstwa sytuacja rozwodowa może przebiegać szybciej oraz mieć znaczenie węższy charakter. Dodatkowo rozwód Może być bardzo szybko zrealizowany w przypadku, kiedy nie dojdzie do orzekania o winie małżonków (https://kancelariaea.pl/rozwod-z-orzeczeniem-o-winie-czy-bez-orzekania-o-winie/).

Ugodowe podejście do sprawy rozwodowej

Rozwód bez orzekania o winie - https://kancelariaea.pl/rozwod-bez-orzekania-o-winie/ - może trwać bardzo krótko, w większości sytuacji kończy się on po pierwszej lub drugiej rozprawie sądowej. Jest to zatem nie tylko oszczędność czasu oraz nerwów, ale także środków finansowych.

Dlatego też decydując się na rozwód warto rozważyć tego typu rozwiązanie. Wymaga ono jednak pełnej zgody małżonków oraz oświadczeń każdej ze stron. W przypadku wystosowanie do sądu stosownych oświadczeń współmałżonków rozwód może przebiegać bardzo szybko, gdyż nie będzie trzeba poszukiwać winnego rozkładu pożycia małżeńskiego.

Należy jednak zaznaczyć, że nastąpił trwały oraz nieodwracalny rozpad pożycia małżeńskiego. Co oznacza że małżonków nie łączą niż żadne wspólne więzi emocjonalne, fizyczne, a także nie mają oni wspólnoty gospodarczej.

Co więcej aby jeszcze bardziej przyspieszyć czas trwania rozwodu Warto wcześniej przeanalizować oraz uzgodnić podział majątku małżeństwa. W niektórych przypadkach jest to stosunkowo prosta sprawa, jednak niekiedy wymaga ona pomocy prawnej.

Ponadto prawo ściśle określa kaka część majątku należy do którego ze współmałżonków. Jednakże małżonkowie mogą dojść samodzielnie do porozumienia bez konieczności wyciągania aktów prawnych. Więcej informacji na stronie: kancelariaea.pl

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE