Szukasz nowych wyzwań zawodowych? Zostań opiekunką osób starszych w Niemczech!

Szukasz nowych wyzwań zawodowych? Zostań opiekunką osób starszych w Niemczech!

W nowym roku wiele osób postanawia zmienić coś w swoim życiu i najczęściej takie plany dotyczą zmiany pracy. Jeśli też masz dość swojego obecnego miejsca zatrudnienia, przekonaj się, jakie korzyści daje opieka osób starszych w Niemczech. Być może praca opiekunki okaże się wymarzonym zajęciem dla Ciebie? 

Opieka osób starszych w Niemczech - na czym polega praca?

Na pewno zastanawiasz się, czym dokładnie zajmują się opiekunki osób starszych w Niemczech. Ich praca w ogólnym ujęciu polega na opiekowaniu się seniorami, którzy mieszkają sami i ze względu na podeszły wiek nie są w stanie poradzić sobie ze wszystkimi codziennymi czynnościami. 

W Niemczech seniorzy mają bowiem na tyle wysokie emerytury, że mogą sobie pozwolić na wynajęcie osobistej asystentki. Taka opiekunka osób starszych ma za zadanie wspomagać swojego podopiecznego we wszystkich czynnościach, z którymi sobie nie radzi.

Zakres jej obowiązków zależy więc od indywidualnych potrzeb osoby starszej, jej stanu zdrowia i kondycji. Zazwyczaj chodzi o pomoc w czynnościach higienicznych, przyrządzaniu posiłków, dbaniu o mieszkanie, robieniu zakupów itp. Nie są to zatem żadne skomplikowane zadania, a tym bardziej wymagające posiadania jakichś specjalistycznych kwalifikacji.

Oczywiście wymagane jest doświadczenie w opiece nad takimi osobami, ale wlicza się w to choćby opieka nad własną babcią. W gruncie rzeczy zawód opiekunki osób starszych może wykonywać niemal każdy, kto czuje się na siłach niesienia pomocy niedołężnym seniorom, ma do tego chęci oraz będzie potrafił porozumieć się z podopiecznym. Praca w opiece w Niemczech wymaga znajomości języka niemieckiego, ale nie zawsze musi być ona perfekcyjna – zazwyczaj wystarczy umieć się dogadać. 

Dlaczego warto zostać opiekunką osób starszych w Niemczech?

Jeśli chodzi o Niemcy, opieka osób starszych w tym kraju jest obecnie najbardziej korzystna dla polskich pracowników. Do najważniejszych korzyści zatrudnienia się tam w charakterze opiekunki należy zaliczyć:

• bliskość Niemiec – z Polski możesz tam dolecieć samolotem w godzinę, a busem nawet w ciągu połowy dnia,
• podobny klimat jak w Polsce – dzięki temu szybciej się zaaklimatyzujesz niż np. w zimnej Skandynawii, czy gorących Włoszech,
• porozumienie kulturowe – Niemcy mają dość podobne tradycje jak Polacy, dlatego szybko przestawisz się na tamtejszy styl życia,
• bezpieczeństwo – nasi zachodni sąsiedzi są bardzo uporządkowanym i jednocześnie tolerancyjnym krajem, dlatego cudzoziemcy czują się w nim dobrze i bezpiecznie,
• komfortowe warunki pracy – opiekunka może liczyć na swój pokój w domu seniora, często także własną łazienkę, dostęp do Internetu, dni wolne itp.,
• największy wybór ofert pracy dla opiekunek – dzięki temu możesz znaleźć idealne miejsce zatrudnienia pod względem lokalizacji, standardu mieszkania, czasu trwania kontraktu, czy też zakresu obowiązków,
• wysokie zarobki – za miesiąc pracy możesz zarobić nawet 6500 zł na rękę.

Praca w charakterze opiekunki osób starszych w Niemczech oczywiście nie zawsze jest lekka – wymaga zaangażowania i często gotowości do niesienia pomocy podopiecznemu przez całą dobę. Zawód ten jednak daje dużą satysfakcję i niesie wiele dodatkowych korzyści, ponieważ można dzięki niej poznać ciekawych ludzi i nowe zwyczaje, a także podszkolić język, który może się potem przydać do znalezienia innej posady. 

ATERIMA-MED – z tą agencją najłatwiej zacząć pracę opiekunki

Jeśli interesuje Cię praca dla opiekunek w Niemczech, wiele ciekawych ofert znajdziesz w ATERIMA-MED. Jest to jedna z najlepszych w Polsce agencji zajmujących się organizacją pracy w opiece u naszych zachodnich sąsiadów. Warto rozpocząć z jej pomocą karierę w zawodzie, ponieważ można w niej liczyć m.in. na bezpieczeństwo zatrudnienia (firma proponuje wyłącznie legalne umowy oraz dodatkowe ubezpieczenie), doradztwo w kwestii dopasowania oferty adekwatnie do oczekiwań i umiejętności, bezpłatny kurs językowy oraz stałą opiekę koordynatora podczas całego okresu trwania kontraktu.

Praca dla Opiekunek osób starszych w Niemczech - ATERIMA MED – Zobacz najnowsze oferty pracy

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE