Szpital z 3-milionowym zyskiem

Szpital z 3-milionowym zyskiem Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

3 mln 101 tysięcy to zysk, jaki wypracował Szpital Powiatowy w roku 2017. Został on przeznaczony na zmniejszenie straty jaka powstała w latach ubiegłych. Raport ekonomiczno-finansowy był jednym z punktów obrad Komisji Zdrowia.

Szpital Powiatowy to 18 oddziałów szpitalnych i 458 łóżek. Kolejne 40 miejsc zlokalizowane jest w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym, 10 - w Dziennym Oddziale Chemioterapii, a następne 25 miejsc w Dziennym Oddziale Rehabilitacji Kardiologicznej. Powiatowa lecznica to także 22 poradnie specjalistyczne, 3 zakłady diagnostyczne i 5 pracowni specjalistycznych.

W 2017 roku hospitalizowano (łącznie z ZPO) 18 962 osób i udzielono 96 513 porad specjalistycznych oraz 10 358 porad przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej.

– Pracujemy na pełnych obrotach, przyjmujemy pacjentów bez limitów – wyjaśniał dyrektor Piotr Kagankiewicz. Zapytany przez radnego Ryszarda Zyzika, czy znikną kolejki do specjalistów w naszej placówce, odpowiedział, że kolejki nie znikną. – Kolejek się nie pozbędziemy, ale nie dlatego, że źle pracujemy. Po pierwsze społeczeństwo się starzeje, po drugie z naszych świadczeń korzystają już nie tylko mieszkańcy Powiatu Radomszczańskiego - dodaje. Jak zapewnia Kagankiewicz, atrakcyjność szpitala w regionie może wpłynąć na lepsze finansowanie placówki z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Radni podczas komisji dowiedzieli się, że szpital za ubiegły rok wypracował ponad 3-milionowy zysk, poprawiła się jego również płynność finansowa. To z kolei wpłynęło na zwiększenie zatrudnienia osób zapewniających realizację nowych procedur medycznych w tym perinatologa.

Podczas posiedzenia komisji pozytywnie zaopiniowano projekt uchwały dotyczący Powiatowego Programu Rozwoju Pieczy Zastępczej na lata 2018-2020. Jest to kontynuacja działań z poprzednich lat. Jego celem jest pomoc dzieciom pozbawionych opieki rodziny naturalnej poprzez rozwijanie i doskonalenie rodzinnych form pieczy zastępczej i wspieranie procesu usamodzielnienia.

Info: Starostwo Powiatowe w Radomsku

Więcej o:
szpitak powiatowy radomsko starostwo zysk budżet komisja
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE