Szpital w Radomsku rozszerza działalność w zakresie urologii i alergologii dla dzieci

Szpital w Radomsku rozszerza działalność w zakresie urologii i alergologii dla dzieci

Od 1 lipca 2021 Szpital Powiatowy w Radomsku rozszerza swoją działalność w zakresie urologii a także poradni alergologicznej dla dzieci.

Radomszczanie będą leczeni na nowo utworzonym pododdziale urologii. Pododdział zapewni kompleksową diagnostykę chorób układu moczowo – płciowego u mężczyzn i kobiet wraz z diagnostyką i leczeniem chorób nowotworowych układu moczowego.

Do 30 czerwca 2021 r. pacjenci urologiczni hospitalizowani i rozliczani byli w ramach istniejącego oddziału chirurgii ogólnej.

- Dzięki naszym staraniom i przychylności ze strony płatnika udało się zakontraktować świadczenia urologiczne. To ukoronowanie działań dyrekcji zmierzających do zapewnienia kompleksowej opieki medycznej dla mieszkańców powiatu radomszczańskiego. Od dawna zauważyliśmy potrzebę wydzielenia i utworzenia odrębnych pomieszczeń dedykowanych tzw. pacjentom urologicznym, a tym samym zapewnienia kompleksowości usług i poprawy warunków leczenia. Udało nam się własnymi siłami i środkami zmodernizować i zaadaptować istniejące pomieszczenia w miejscu, gdzie niegdyś mieścił się oddział dziecięcy z izbą przyjęć na potrzeby dwóch oddziałów: Oddziału Laryngologicznego oraz Pododdziału Urologicznego - czytamy w komunikacie szpitala.

W ramach tych dwóch oddziałów zabiegowych przygotowane zostały pomieszczenia zabiegowe, punkt pielęgniarski, łazienki i toalety dla pacjentów, pokoje lekarskie oraz pomieszczenia gospodarcze niezbędne do prawidłowego funkcjonowania dwóch ważnych dla naszej placówki oddziałów.

- Pododdziału Urologii tworzy wykwalifikowana kadra lekarzy i pielęgniarek, dysponująca nowoczesnym metodami diagnostycznymi, sprzętem i technikami operacyjnymi. Rutynowo wykonywane operacje laparoskopowe, endoskopowe oraz przy użyciu innych technik minimalnie inwazyjnych, pozwalają diagnozować i bezpiecznie leczyć naszych pacjentów z zaawansowanymi chorobami nowotworowymi, zgodnie z najwyższymi standardami światowymi, skracając do minimum czas pobytu w szpitalu – informują pracownicy radomszczańskiego szpitala.

Na tym nie koniec nowości w Szpitalu Powiatowym w Radomsku.

Od 1 lipca rusza także nowa poradnia specjalistyczna – poradnia alergologiczna dla dzieci.

- To część naszego planu strategicznego ukierunkowanego na rozwój usług przeznaczonych dla naszych najmłodszych pacjentów. Pomimo pandemii udało się zrealizować wcześniej wyznaczone zadania a dzięki przychylności NFZ doprowadzić do jej zakontraktowania i rozpoczęcia działania – podkreśla dyrekcja szpitala.

W poradni alergologicznej dla dzieci będą przyjmowani pacjenci do 18 roku życia z przewlekłymi i nawracającymi chorobami układu oddechowego oraz schorzeniami alergicznymi wymagający ich diagnostyki i leczenia.

Więcej o:
radomsko szpital radomsko urologia alergologia dla dzieci usługi medyczne
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE