Szpital w Radomsku otrzymał 3 mln rękawic medycznych o wartości ponad 260 tys. złotych

Szpital w Radomsku otrzymał 3 mln rękawic medycznych o wartości ponad 260 tys. złotych Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

W piątek, 17 marca 2023 r. do Szpitala Powiatowego w Radomsku trafił transport środków ochrony osobistej z Urzędu Marszałkowskiego, w ramach realizacji projektu przeciwdziałania covid.

Radomszczański szpital otrzymał koleją partię środków ochrony osobistej z Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

Jest to już 31 z serii dostawa środków do naszego szpitala. Tym razem szpital pozyskał 3 mln rękawic medycznych. W poprzednich znalazły się między innymi maseczki chirurgiczne, maski FFP2, rękawiczki oraz fartuchy ochronne. 

- Szpital Powiatowy w Radomsku, jako podmiot posiadający oddział zakaźny, decyzją Wojewody miał obowiązek wyznaczyć miejsca do hospitalizacji pacjentów zarażonych covidem. W związku z tym jest jednym ze szpitali, dla których ta pomoc jest adresowana – mówi Janusz Marek Pastusiak, zastępca Dyrektora Departamentu Polityki Zdrowotnej w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi. 

To koleina transza pomocy dla placówki. Jej wartość to 267 tys. zł. Łącznie wartość przekazanych szpitalowi od 2020 roku środków ochrony osobistej wynosi prawie 3,2 mln zł. 

Szpital w ramach projektu pozyskał także nowoczesny tomograf komputerowy wraz z 6 stacjami roboczymi o wartości 2,7 mln zł.

Więcej o:
radomsko szpital radomsko rękawice medyczne
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE