Szpital Powiatowy w Radomsku zakupił mobilny aparat RTG z ramieniem C

Szpital Powiatowy w Radomsku zakupił mobilny aparat RTG z ramieniem C Fot. Szpital Powiatowy w Radomsku

Nowoczesny aparat, który służy do śródoperacyjnego monitorowania stanu pacjenta to kolejny sprzęt medyczny zakupiony przez Szpital Powiatowy w Radomsku w ramach dotacji z budżetu państwa o zakup w 2022 r. aparatury i sprzętu medycznego w celu zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

GE OEC Elite CFD to zaawansowane ramię C z płaskim detektorem CMOS. Generator typu Splitblok umożliwia pozycjonowanie detektora bliżej pacjenta, a technologia TruView zapewnia szersze pole obrazu i pozwala zaobserwować większą liczbę detali przy mniejszej dawce promieniowania. GE Elite CFD to ramie, które doskonale sprawdza się podczas większości zabiegów wymagających obrazowania śródoperacyjnego.

Wszystkie funkcje sterowania zostały umieszczone na dużym dotykowym ekranie zamontowanym na obrotowym przegubie umożliwiającym dostosowanie ustawienia wyświetlacza do potrzeb operatora.

Możliwość powiększenia badanego obrazu zmniejsza ryzyko postawienia błędnej diagnozy, zwiększa bezpieczeństwo pacjenta i daje personelowi pełną kontrolę nad procedurą obrazowania.

Sprzęt oficjalnie dotarł już do placówki, trwają testy specjalistyczne urządzenia tak aby mogło ono jak najszybciej służyć pacjentom.

Nowy aparat RTG z ramieniem C to kolejny sprzęt, który wzbogaci wyposażenie szpitala powiatowego w sprzęt medyczny. Aparat do śródoperacyjnego monitorowania stanu pacjenta został zakupiony przez szpital za kwotę prawie 650 tys. zł.

Urządzenie będzie wykorzystywane na bloku operacyjnym zarówno przez zespół urologów jak i laryngologów.

W ramach realizacji projektu do szpitala trafi sprzęt medyczny za blisko 2 mln zł.

- Jednym z priorytetowych działań podejmowanych przez dyrekcję szpitala jest pozyskiwanie środków zewnętrznych, dzięki którym nasz podmiot leczniczy może się rozwijać, a tym samym świadczyć mieszkańcom naszego powiatu usługi na miarę ich oczekiwań – czytamy w komunikacie Szpitala Powiatowego w Radomsku.

Więcej o:
radomsko szpital radomsko sprzęt mobilny aparat rtg
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE