Szpital Powiatowy w Radomsku najlepiej zarządzaną placówką medyczną w Polsce

Szpital Powiatowy w Radomsku najlepiej zarządzaną placówką medyczną w Polsce

Szpital Powiatowy w Radomsku został zwycięzcą Rankingu „Liderzy zarządzania. Najlepiej zarządzane szpitale publiczne według BFF Banking Group”, organizowanego we współpracy z dziennikiem Rzeczpospolita w 2020 roku.

Szpital Powiatowy w Radomsku zajął I miejsce w rankingu „Liderzy zarządzania - najlepiej zarządzane szpitale publiczne według BFF Banking Group” w kategorii szpitale z kontraktem z NFZ wyższym niż 89 mln zł.

- To już kolejny raz kiedy nasza placówka otrzymała taką nagrodę. Rok temu szpital także zdobył I miejsce w tym samym rankingu – mówią przedstawiciele szpitala.

Publiczne placówki ochrony zdrowia podzielono na trzy grupy w zależności od wartości kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia: — do 39 mln zł, — pomiędzy 39 a 89 mln zł, — powyżej 89 mln zł.

Ocenie zostały poddane następujące wskaźniki:

- efektywność aktywów (pozwalająca na ocenę efektywności zarządzania majątkiem szpitala) – waga 35 proc.
- rentowność sprzedaży netto (ROS – return of sales, pokazująca, jaka część przychodów pozostaje do dyspozycji jednostki po odliczeniu wszelkich kosztów i podatków) – waga 45 proc.
- dynamika przychodu z NFZ (procentowy przyrost kontraktu/ryczałtu rok do roku) – waga 20 proc.

W ramach tych trzech kryteriów każda placówka uzyskała punkty w zależności od osiągniętych wskaźników. Punkty (centyle) były przydzielane w skali od 1 do 10. Suma punktów decydowała o pozycji w zestawieniu. W przypadku jednakowej liczby punktów o miejscu w rankingu zdecydowały punkty uzyskane w pierwszej kolejności za rentowność sprzedaży na 31 grudnia 2018 r., w drugiej – efektywność aktywów na 31 grudnia 2018 r., a jako ostatni czynnik – dynamika kontraktu NFZ 2017/2018.

- To olbrzymie wyróżnienie naszej placówki w dobie pandemii wirusa SARS-COV-2. Dziękujemy całemu personelowi szpitala za to niezwykłe osiągnięcie, pracę i realizację swoich planów na rzecz poprawy jakości usług medycznych na terenie naszego powiatu radomszczańskiego – czytamy w komunikacie Szpitala Powiatowego w Radomsku.

Więcej o:
radomsko szpital radomsko ranking rzeczpospolita
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE