Szlachetna Paczka 2023 w Radomsku: weekend pełen cudów

Fot. Klaudia Gajda, Sebastian Nems

Akcja Szlachetna Paczka co roku pomaga potrzebującym rodzinom. Wolontariusze z Radomska przekazują paczki z darami do rodzin, które wcześniej zostały wybrane przez darczyńców na stronie internetowej programu. W paczkach znalazły się nie tylko produkty spożywcze, środki czystości, ubrania, ale także sprzęt AGD, meble, zabawki i książki.

W Radomsku sztab Szlachetnej Paczki mieści się w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska, gdzie wolontariusze przyjmują, sortują i rozwożą paczki do rodzin, które czekają na pomoc. W mieście działa 16 wolontariuszy.

W tym roku Paczki dotrą do 17 012 Rodzin. Podczas Weekendu Cudów potrzebujący otrzymują nie tylko wsparcie materialne, ale także odzyskują nadzieję i czują, że są dla kogoś ważni. To czas pełen emocji, wzruszeń i radości.

- Dziś mamy nasz finał. Przyjeżdżają darczyńcy. Już od samego rana pracujemy. W tej edycji mamy bardzo dużo rodzin włączonych. Zgłoszonych było 77 rodzin w Radomsku a w bliskich okolicach 47. Potrzeby się powtarzają z roku na rok jak pralki lodówki. Było potrzebny opał, ale on nie mógł być prezentem, chociaż wiem, że niektórzy darczyńcy i tak kupują - mówi Kamil Głąb, wolontariusz Szlachetnej Paczki.

- Jakie są to rodziny? Są to rodziny ubogie od jakiegoś czasu, ale są też rodziny, które nagle potrzebują pomocy, aby wystartować na nowo. Mamy dużo mam samotnie wychowujące. Zaskakujące jest to, że takie rodziny nie mają na produkty żywnościowe - dodaje.

Szlachetną Paczkę w naszym mieście wspiera OSP Dąbrówka i OSP Kietlin. 

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
szlachetna paczka szlachetna paczka radomsko pomoc
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE