Szkoły rywalizują w Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa

Szkoły rywalizują w Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Drużyny uczniów reprezentujących szkoły w całym powiecie rywalizowały w eliminacjach powiatowych tegorocznej edycji konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie, organizowanego ph. „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”.

Policyjna Akademia Bezpieczeństwa to program profilaktyczny realizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi. Jego głównym celem jest kształcenie u dzieci bezpiecznych postaw w kontakcie z zagrożeniami. Częścią tego programu jest konkurs sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie. Przebiega on w trzech etapach – szkolnym, powiatowym i wojewódzkim. W rywalizacji uczniowie startują w parach. Rozwiązują test wiedzy o bezpieczeństwie, a potem pokonują tor przeszkód.

Powiatowe eliminacje wygrała drużyna PSP nr 6 w Radomsku. Drugie miejsce zajęła drużyna z SP w Chrzanowicach, miejsce trzecie – PSP w Kobielach Wielkich.

Powiatowy etap tego konkursu odbywał się w Szkole Podstawowej nr 5 w Radomsku, a jego atrakcją była wielka policyjna maskotka „Komisarz Błysk”.

W listopadzie zwycięzcy będą reprezentować powiat radomszczański podczas wojewódzkich eliminacji konkursu.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański psp 5 radomsko konkurs policyjna akademia bezpieczeństwa
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE