Szkolili się strażacy ochotnicy

Szkolili się strażacy ochotnicy Fot. OSP Bogwidzowy

W niedzielne popołudnie (9 grudnia) w komendzie Ochotniczej Straży Pożarnej Bogwidzowy przeprowadzono szkolenie dla wszystkich członków tej jednostki OSP.

W szkoleniu medycznym wzięli udział druhowie zarówno posiadający kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, jak i bez kursu, a także członkowie honorowi oraz członkowie wspierający.

Szeroka tematyka zajęć obejmowała dwie części. Pierwszą (podstawową), gdzie pojawiły się zagadnienia z tematyki BLS oraz postępowanie w sytuacjach takich, jak omdlenie, udar czy oparzenia. W drugiej części ćwiczono symulacje wyjazdów do zdarzeń. Przećwiczony został scenariusz z potrąceniem rowerzysty przez samochód oraz wybuch butli z gazem. Na koniec szkolenia wyróżnione za aktywność osoby otrzymały upominki.

Szkolenie było realizowane w ramach dotacji 5000+, o które jednostki straży mogły się starać, dzięki wprowadzonej w połowie sierpnia 2019 rok nowelizacji ustawy o ochronie przeciwpożarowej. Od teraz do zadań straży ochotniczych ma należeć nie tylko walka z żywiołami i klęskami, ale również realizacja zadań o charakterze społeczno-edukacyjnym. Na ten cel minister spraw wewnętrznych będzie co roku określał wysokość dotacji z budżetu państwa. W tym roku było 5 tys. zł.

Więcej o:
ochotnicza straż pożarna osp bogwidzowy ochotnicza straż pożarna szkolenie bogwidzowy szkolili się strażacy ochotnicy
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE