Szkoła w Żytnie w remoncie

Szkoła w Żytnie w remoncie

Trwa termomodernizacja Zespołu Szkół w Żytnie. Wartość całego zadania wynosi niemal milion złotych. Na większość samorząd gminny pozyskał dofinansowanie unijne.

Termomodernizacja budynków Zespołu Szkół w Żytnie rozpoczęła się 3 kwietnia 2017 r. Zakończenie prac planowane jest na połowę grudnia. - W skład zadania wchodzi stolarka okienna i drzwiowa (wymiana 53 okien), parapety i ogniomury, dach (pokrycie papą termozgrzewalną, obróbki dachowe murów ogniowych i kominów), termoizolacja ścian, wymiana kratek wentylacyjnych na zewnątrz i w budynku, wymiana grzejników c.o., instalacja cwu (zastosowanie pompy ciepła) – wymienia Mieczysław Zyskowski, sekretarz Urzędu Gminy w Żytnie.

Wartość zadania wynosi 941.499,44 zł w tym: fundusze unijne – 800.274,52 zł., dofinansowanie z WFOŚiGW w Łodzi – 95 185,00 zł., wkład własny – 46 039,92 zł.

- Od przyszłego roku szkolnego dzieci uczyć się będą w ocieplonej szkole. W związku z powyższym nastąpi podniesienie standardu placówki oraz poprawa warunków nauki i pracy w budynkach oświatowych – powiedział nam M. Zyskowski.

Więcej o:
zespół szkół w Żytnie Żytno termomodernizacja środki unijne
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE