Sytuacja epidemiczna w województwie łódzkim jest poważna

Sytuacja epidemiczna w województwie łódzkim jest poważna Fot. Urząd Wojewódzki w Łodzi

Sytuacja epidemiczna w naszym województwie jest poważna. Rośnie liczba zachorowań, ale także osób hospitalizowanych. Podkreślał na konferencji prasowej wojewoda łódzki, Tobiasz Bocheński.

 Przybywa pacjentów w szpitalu tymczasowym. Obecnie przebywa tam 74 pacjentów.

- Jeśli chodzi o zabezpieczenie bazy łóżkowej, posiadamy cały czas bufor bezpieczeństwa. W tym momencie mamy co najmniej 15% wolnych łóżek, są również wolne respiratory. Nie ma zagrożenia jeżeli chodzi o personel medyczny i sprzęt czy miejsca w szpitalach – podkreślił na konferencji prasowej wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

Jedynym szpitalem jednoimiennym w województwie jest obecnie szpital zakaźny im. Biegańskiego. W żadnym innym szpitalu województwa nie zostały zaprzestane inne aktywności medyczne dla pacjentów niecovidowych. Szczególną uwagą otoczone są oddziały onkologiczne, kardiologiczne, urazowe i psychiatryczne.

Wojewoda łódzki apelował także o szczepienia, ponieważ większość pacjentów covidowych w ciężkim stanie, to osoby niezaszczepione.

- Aby móc leczyć wszystkie pozostałe, istotne choroby w sposób standardowy, aby sprawować normalną opiekę nad zdrowiem mieszkańców województwa łódzkiego, potrzeba nam tych szczepień, aby nie wydawać decyzji zmieniających zwykłe oddziały szpitalne na oddziały covidowe – zaznaczył wojewoda.

Od 2 do 24 grudnia w punktach szczepień powszechnych będzie możliwość zaszczepienia się bez konieczności wcześniejszego zapisywania się, natomiast od 13 grudnia rozpocznie się proces szczepień dzieci w wieku 5-11 lat.

Więcej o:
województwo łódzkie wojewoda tobiasz bocheński covid-19 koronawirus sytuacja epidemiczna
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE