Symboliczna nazwa tak, jak symboliczne działanie

Symboliczna nazwa tak, jak symboliczne działanie

Radomszczański Alarm Smogowy jako organizacja pozarządowa działająca w Radomsku wnosi, aby jedna z ulic (lub rondo) w mieście została nazwana Smogowa.

W uzasadnieniu wniosku złożonego do przewodniczącego Rady Miejskiej Tadeusza Kubaka możemy przeczytać, że smog jest zjawiskiem odmienianym w Radomsku przez wszystkie przypadki, zarówno przez mieszkańców jak i przez włodarzy. Ponadto w rankingach Polskiego Alarmu Smogowego już od wielu lat miasto niestety jest w ścisłej czołówce krajowej

- Czy to uszczypliwość czy złośliwość w tym konkretnym działaniu skierowana pod adresem radomszczańskiego samorządu? – pyta autora wniosku Irek Staszczyk w programie „W Temacie”.

- Z pewnością jest pewna uszczypliwość. Chodzi też o to, aby zwrócić uwagę na problem jakim jest smog w Radomsku, czego realnie radomszczański samorząd nie dostrzega albo nie chce widzieć – komentuje Artur Szponder, prezes RAS.

Zdaniem Artura Szpondra nazwa ulicy Smogowa na wymiar symboliczny, tak samo jak symboliczne jest działanie w tym temacie radomszczańskiego samorządu.

Rozmowa „W Temacie” na portalu Radomsko24.pl w środę 1 lutego o godzinie 19.45. Gościem Artur Szponder.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk artur szponder
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE