Sygnalizacja nabiera kształtów

Sygnalizacja nabiera kształtów

Budowa sygnalizacji świetlnej przy skrzyżowaniu ul. Tysiąclecia i Prymasa Wyszyńskiego w Radomsku weszła w kolejną fazę. Na zamontowanych wcześniej wysięgnikach instalowane są już sygnalizatory.

Skrzyżowanie ul. Tysiąclecia i Prymasa Wyszyńskiego w Radomsku jest jednym z najniebezpieczniejszych w mieście. Dlatego zapadła decyzja o montażu w tym miejscu sygnalizacji świetlnej.

- Będzie to tzw. sygnalizacja inteligentna, akomodacyjna, wyposażona w wyczuwające natężenie ruchu pętle indukcyjne, połączone ze sterownikiem. Dzięki temu zielone światło będzie paliło się dłużej tam, gdzie na przejazd oczekuje więcej samochodów – wyjaśnia naczelnik Wydziału Zarządzania Drogami Starostwa Powiatowego w Radomsku Aleksander Broszkowski.

W ramach inwestycji, która rozpoczęła się w lutym zamontowana została już instalacja podziemna. Ustawiono również maszty, na których montowane są obecnie sygnalizatory.

Wykonawcą tej inwestycji jest firma Inżynieria Ruchu Drogowego z Częstochowy. Zgodnie ze specyfikacją zamówienia, sygnalizacja świetlna powinna zostać oddana do użytku do końca kwietnia 2020 r.

Koszt inwestycji to blisko 280 tys. złotych. Pieniądze pochodzą w całości z budżetu powiatu radomszczańskiego.

Więcej o:
radomsko sygnalizacja skrzyżowanie tysiąclecia wyszyńskiego budowa sygnalizacji starostwo radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE